Prost: Alonsův přístup mě pozitivně překvapil

Prost: Alonsův přístup mě pozitivně překvapil

Čtyřnásobný mistr světa Alain Prost se rozhovořil o tom, jaké to bylo, když do francouzského týmu Alpine přišel Fernando Alonso. Španělský pilot vyvrátil všechny pochyby, které Prost měl před jeho příchodem.

Po neúspěšném partnerství s McLarenem, sérii neúspěchů a nespolehlivých vozů odešel Fernando Alonso na konci roku 2018 z formule 1. Po dvou letech závodění v jiných kategoriích jej však královna motorsportu zlákala zpět a španělský pilot se vrátil zpět s týmem Alpine, bývalým Renaultem. Alain Prost zde působil jako nevýkonný ředitel a příchodu Alonsa, který je nechvalně proslavený svým chováním, se obával. Když s ním však začal pracovat, všechny obavy se rozptýlily a Prost byl naopak Alonsem ohromen.

Když přišel na svůj první rok s Alpinem v roce 2021, rychle mě ohromil. Nejen na trati, ale i mimo ni. To hlavně z důvodu, jak přistupuje k věcem. Než přišel, tak jsem se hodně obával, ale pozitivně mě překvapil. Byl velmi dobrý, žádné problémy a žádné politické hry,“ prohlásil o něm Alain Prost.

V roce 2022 sám bývalý francouzský závodník odešel ze své role v Alpine a kritizoval tým, že k němu nechová respekt. Tým poté kritizoval i Alonso, zejména za nedostatek profesionality ohledně řešení jeho smlouvy, což vedlo k jeho odchodu do Aston Martinu. O tom se rozhovořil pro španělský program El Larguero. Přístup Alpine byl jeden z důvodů, proč se nakonec rozhodl odejít. „Druhá věc byla, že s Alpinem jsme smlouvali několik měsíců a nic se nikdy nefinalizovalo. Na všem jsme souhlasili, ale papír nepřišel a já si všiml nedostatku profesionality. Poté, co Sebastian Vettel ve čtvrtek ohlásil svůj odchod, jsme měli v Astonu hned v sobotu vše jasné, smlouvu na stole. Ta ochota mě mít, ta mě přesvědčila. Bylo to dobrodružství, bylo to riziko, ale dopadlo to dobře a předtucha tentokrát fungovala. Pár hodin jsem měl na stole obě nabídky, ale více ambice jsem viděl v Aston Martinu.“

Alonsův krok se ukázal jako výborně načasovaný a v minulé sezóně s Aston Martinem dosáhl mnoha úspěchů a pódií. Prost jej chválil za to, že ve svém věku dosahuje tak dobrých výsledků a dodal: „V minulé sezóně si vedl velmi dobře i u Aston Martinu.“

Sdílejte na:
Zavřít