Sprint F2 v Maďarsku: Fittipaldi třetí za Doohanem a Vipsem

Sprint F2 v Maďarsku: Fittipaldi třetí za Doohanem a Vipsem

V sobotu večer sahal Charouz Racing System po vítězství – ovšem jen do druhé zatáčky, ve které jeho jezdec Enzo Fittipaldi přebrzdil. Z úspěchu se tedy radoval Australan Jack Doohan. Český tým ovšem rád bral třetí místo své brazilské jedničky.

Obrácené pořadí top 10 výsledku včerejší kvalifikace přihrálo velkou šanci na úspěch ve sprintu především Jackovi Doohanovi (Virtuosi) a Enzovi Fittipaldimu (Charouz Racing System). Do vše rozhodující akcelerace směrem první zatáčky směli vyrazit z první řady před Dennisem Haugerem (Prema), Frederikem Vestim (ART) a Jurijem Vipsem (Hitech).

Všeobecně očekávaný déšť se nedostavil, před velmi dobře obsazenými ochozy se tedy mohlo jet za regulérních podmínek. Brazilec ve službách českého týmu reagoval výborně a první zatáčkou projel jako lídr. Již ve druhém zákrutu ovšem pod Doohanovým tlakem brzdil příliš pozdě, musel mimo trať a ztratil dvě pozice vůči Australanovi a Vipsovi. V ohledu na celkové hodnocení byla důlažitá i srážka Sargeanta s Haugerem a Pourchairem – Američan s Francouzem v jejím důsledku zůstali bez bodů.

Doohan pak pohotově využil skutečnosti, že Vips nedokázal držet jeho tempo. Na zatáčkovité trati Estonec ale bez problémů držel Fittiapldiho, Drugoviche a Vestiho za sebou. Po první třetině závodu na 28 kol měl syn bývalého mistra světa půllitrů Micka Doohana náskok 1,2s na konkurenci, která ho sledovala v nezměněném pořadí.

Na této situaci špičky se nic nezměnilo ani po druhé třetině, ani závěrem sprintu – uherská „slalomová trať“ prostě zase jednou nepřipustila víc, než pro pozorovatele nezáživný „husí pochod“. Pětice vedoucích vozů si navzájem neublížila a bez risku brala dobré body. O napjětí se zato postaral souboj o šesté místo, ve kterém se prosadil Lawson před Armstrongem a Iwasou.

Druhý pilot Charouz Racing Systemu, Cem Bolukbasi absolvoval závod na chvostu pole a byl hodnocen jako 17.

Výsledek sprintu F3 v Budapešti:

  1. Mick Doohan, Virtuosi
  2. Juri Vips, Hitech
  3. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
  4. Felipe Drugovich, MP
  5. Frederik Vesti, ART
  6. Liam Lawson,
  7. Marcus Armstrong, Hitech
  8. Ayumu Iwasa, DAMS

17. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít