Silverstone prodloužil smlouvu do roku 2034

Silverstone prodloužil smlouvu do roku 2034

Okruh Silverstone zůstane domovem pro Velkou cenu formule 1 ve Velké Británii až do sezóny 2034. V dalších deseti letech můžeme také očekávat vylepšení celého areálu.

Silverstone vstoupil společně se Suzukou do letošní sezóny jako jeden ze dvou okruhů, kterým měla na konci roku vypršet smlouva ohledně pořádání velkých cen. Stejně jako japonský okruh, který bude hostovat formuli 1 až do roku 2029, se dočkal i Silverstone prodloužení spolupráce, a to až do roku 2024.

Tato 5,8 km dlouhá trať s osmnácti zatáčkami nacházející se v Northamptonshire hostovala svou první Velkou cenu v roce 1950. Mimo to je také epicentrem formule 1, jelikož vedle okruhu sídlí centrála Aston Martinu a Mercedes má tu svou v nedalekém městečku Brackley. V blízkosti je i základna Red Bullu, která je v Milton Keynes. Dále mají ve Velké Británii hlavní nebo vedlejší pobočky Williams, Alpine, McLaren, Haas, a Visa Cas App RB. Díky tomu se ve Spojeném království nachází 1000 pracovních pozic v tomto sportu.

Desetileté prodloužení smlouvy je pro Silverstone ideální odměnou za rostoucí návštěvnost okruhu. V sezóně 2023 se Velké ceny zúčastnilo rekordních 480 000 diváků, 60 000 se pak rozhodlo kempovat v místní oblasti.

Jsem nadšený, že jsme si zajistili desetileté prodloužení pořádání Velké ceny v Británii na okruhu Silverstone,“ řekl předseda British Racing Driver ‘s Club (elitní britský klub pro závodníky, pozn. redakce) Peter Digby. „Tato smluvní záruka poskytne pevný základ pro další rozvoj areálu, protože pokračujeme ve zlepšování a přeměně okruhu na celoroční mezinárodní motoristickou a volnočasovou destinaci. V sezóně 2024 na startovním roštu začne 9 Řádných a Čestných členů BRDC a naši pokračující podporu mladých jezdců dokládá úspěch Lewise (Hamiltona), Landa (Norrise), George (Russella), a Alexandra (Albona).“

Výkonný ředitel Silverstonu Stuart Pringle pak dodal: „Tento dlouhodobý závazek odráží důležitost britské Velké ceny ve formuli 1 a jejich uznání naší schopnosti uspořádat prvotřídní zážitek pro britské fanoušky, kteří patří k těm nejnadšenějším a nejznalejším na světě. Podpora pro domácí týmy a zejména pro britské jezdce na roštu vytváří na Silverstonu jedinečnou atmosféru, a já se těším, že v následujícím desetiletí využíjeme tuto vášeň pro náš sport a posuneme tuto událost na další úroveň.“

Prezident a výkonný ředitel formule 1 Stefano Domenicali se k situaci vyjádřil takto: „Jsem potěšen, že mohu oznámit, že Velká cena ve Velké Británii zůstane díky této dohodě v kalendáři dalších deset let. Silverstone je kultovní okruh v srdci formule 1 a s příchodem devátého desetiletí v hostování Velkých cen stále láká fanoušky z celého světa na úžasnou závodní trať a skvělý divácký zážitek. Rád bych poděkoval Stuartu Pringlovi a týmu ze Silverstonu za jejich tvrdou práci a odhodlání pozvednout britskou Velkou cenu na novou úroveň. Těším se na úzkou spolupráci při dalším zlepšování jejich zázemí a zážitků pro fanoušky v dalších deseti letech.“

Tato Velká cena je jedním z tradičních závodů, které si zachovává své místo v kalendáři v průběhu léta. Jednotlivé týmy se svými jezdci se společně s fanoušky sejdou na Silverstonu v červenci, a to konkrétně od 4.-7.

Sdílejte na:
Zavřít