Seidl chce zpřísnit pravidla, aby se zabránilo kopírování

Seidl chce zpřísnit pravidla, aby se zabránilo kopírování

Šéf McLarenu Andreas Seidl chce, aby byly pozmněněny technická pravidla a upravilo se, do jaké míry se mohou monoposty kopírovat.

Lavinu ohledně kopírování spustil protest Renaultu proti Racing Pointu, který se velmi nápadně podobá loňskému Mercedesu.

Sám Racing Point připustil, že se při vývoji vozu inspiroval pořízenými obrázky Mercedesu, ale učinil tak prý v rámci pravidel a protestu se tedy nebojí.

Andreas Seidl již dříve prohlásil, že protest proti Racing Pointu nemá „žádný důvod“. Avšak poukázal, že tento protest bude klíčový pro budoucnost celé Formule 1. Dosavadní pravidla totiž podle jeho slov dovolují kopírovat nad rámec pouhého pohledu na obrázky.

Je zřejmé, že se kopíruje, ale má to dvě roviny,“ říká Seidl.

Kopírování ve formuli vždy bylo a bude. My jsme se pokusili analyzovat, co všechno se dá z dostupných fotografií okopírovat. Dospěli jsme k závěru, že nikdo nemá problém kopírovat různé díly z těchto obrázků.

Nejdůležitější bude teď nastavit mantinely, co se považuje za inspiraci a co za kopii. Například jakým způsobem se budou získavat fotografie ostatních monopostů. Myslím, že je to něco, co bude muset Formule 1 objasnit,“ dodává Seidl.

Sdílejte na:
Zavřít