Rus Smoljar nejrychlejší v kvalifikaci F3 na Hungaroringu

Rus Smoljar nejrychlejší v kvalifikaci F3 na Hungaroringu

Za ukrutného vedra východně od Budapešti mnohým favoritům nevyšlo rozhodující poslední kolo kvalifikace. Nedělní poleman proto ztělesňuje malé překvapení: bude jím Alexander Smoljar ze stáje MP. Roman Staněk byl jedním z těch, kterým pátek nevyšel (14.) a stejně tak zle pochodila i trojice jezdců Charouz Racing Systemu.

Po závodech v Rakousku měli jezdci a týmy tři týdny k regenaraci. Dva z nich toho využili k výměně jezdců. Antonín Charouz dá na Hungaroringu místo Zděňkovi Chovancovi šanci Britovi Christianovi Mansellovi a u Campose nahradil Monačan Oliver Goete zraněného Yeannyho.

Ve volném dopoledním tréninku se prosadil vítěz ze Spielbergu Jack Crawford (Prema) před Maloneyem (Trident) a Leclercem (Prema). Staněk zajel relativně dobrý 9. čas,  u „Charouzů“ ale bylo vidět, že i v Maďarsku bude zle: ani jeden z vozů se nepohyboval mezi top 20, přičemž byl nováček Mansell dokonce rychlejší, než zkušenější kolegové Francesco Pizzi a Laszlo Toth.

Za největšího odpoledního vedra se mělo rozhodnout o nedělním postavení na startu. Výsledkové listině dlouho vévodilo trio Tridentu, Edgar-Maloney-Staněk, než se do dění zapojili i borci Premy na čele s Beramanem, Leclercem a Crawfordem. Mezi piloty těchto dvou italských favorizovaných stájí se dokázal vmísit pouze výborně naladěný Smoljar – a nejen to: Rus si právě nechal zapsat nejrychlejší čas, když se na rovince „parkující“ O´Sullivan postaral o přerušení session.

Na další zlepšení měli jezdci poté již jen 4 minuty  – podařilo se tak především Smoljarovi. Na jeho čase si Maloney (Trident), Bearman a Leclerc (oba Prema) vylámali zuby. Mezi jezdci, kteří již „nestačili přidat“ byli i Edgar se Staňkem. Dalším překvapením pátku byl rookie Goete na výborném 12. místě.

Na Charouz Racing System čeká těžký víkend. Mansell zajel 24., Pizzi jen 26. čas a jediný Maďar ve velkém mezinárodním sportu, Laszlo Toth stačil pouze na poslední startovní řadu.

Do sobotního sprintu odstartuje 30 monopostů F3 v 11:00h.

Výsledek kvalifikace F3 v Budapešti:

  1. Alexander Smoljar, MP 1:32,740s
  2. Zane Maloney, Trident 1:32,866s
  3. Oliver Bearman, Prema 1:32,872s
  4. Arthur Leclerc, Prema 1:32,912s
  5. Gregoire Saucy, ART 1:32,941s
  6. Kush Maini, MP 1:32,944s

14. Roman Staněk, Trident 1:33,193s
24. Christian Mansell, Charouz Racing System 1:34,041s
26. Francesco Pizzi, Charouz Racing System 1:34,206s
29. Laszlo Toth, Charouz Racing System 1:34,961s

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít