Penalizace pro Hülkenberga a Giovinazziho

Krátce před startem Velké ceny Španělska rozdávali komisaři tresty. Hülkenberg odstartuje z boxů, Giovinazzi klesne o pět míst.

Nico Hülkenberg nezvládl během včerejší kvalifikace svůj vůz a ve čtvrté zatáčce narazil do bariéry, o kterou si urazil přední křídlo. „Asi jsem chtěl trochu moc příliš brzy,“ okomentoval svůj výlet mimo trať a zdůraznil, že to byla čistě jeho chyba.

Tým byl tak nucen nasadit nové křídlo, o kterém byl rodák z Emmerichu přesvědčen, že je identické s tím starým: „Vyměnili jsme přední křídlo, které bylo stejné specifikace. Celé auto bylo otryskané kameny, takže na něm bylo spoustu škrábanců a chybělo tam spoustu drobných částí.“

Nicméně FIA si právě na ono křídlo posvítila a v neděli ráno přišla zpráva od technického delegáta FIA Jo Bauera, že nové přední křídlo se od toho starého liší, proto musí Hülkenberg odstartovat z boxů.

Giovinazzi dostal novou převodovku

Dalším potrestaným je Antonio Giovinazzi, který klesne na startu do dnešního závodu o pět míst, jelikož dostal novou převodovku. „Tato výměna převodovky proběhla před uplynutím šesti po sobě následujících závodů. Proto to není v souladu s článkem 23.5a Sportovních regulí Formule 1 z roku 2019 a tuto záležitost předávám komisařům na jejich zvážení.“

Kromě pilota Sauberu a Renaultu byl penalizován také George Russell, kterému také byla vyměněna převodovka.