Ferrari potvrdilo rezervní jezdce pro sezónu 2023

Ferrari potvrdilo rezervní jezdce pro sezónu 2023

Ferrari potvrdilo své rezervní jezdce pro sezónu 2023. Této role a povinností se ujme Robert Švarcman a Antonio Giovinazzi. Oba piloti jsou součástí akademie Ferrari.

Robert Švarcman loni absolvoval s Ferrari dva volné tréninky – v USA a Abú Zabí, a také se účastnil posezónních testů na okruhu Yas Marina.

I když je Švarcman původem z Ruska, nyní závodí pod izraelskou vlajkou. Mimo plnění povinností rezervního jezdce bude Švarcman také opět závodit v SRO GT World Challenge Europe.

„Je mi ctí vystoupit jako rezervní jezdec Scuderia Ferrari F1 a pokračovat ve své cestě s rodinou Ferrari,“ řekl Švarcman.

„Těším se na tvrdou práci, návrat za volant vozu F1 a závodění v GT World Challenge s Ferrari Competizioni GT!“

Antonio Giovinazzi bude také zastávat roli rezervního jezdce, přičemž Ferrari zajistí, aby alespoň jeden z pilotů byl přítomen na každém závodě.

Giovinazzi závodil ve formuli 1 s Alfou Romeo tři sezóny, ovšem na konci sezóny 2021 se s královnou motorsportu rozloučil.

Italský jezdec bude letos závodit ve Světovém šampionátu vytrvalostních závodů a obsadí jedno ze sedadel Ferrari v třídě Hypercar.

Ferrari bude mít další podporu od Antonia Fuoca a Davida Rigona, kteří budou pro nadcházející sezónu vykonávat vývojové role.

Charles Leclerc a Carlos Sainz budou i nadále pokračovat s týmem. Změny ale nastaly ve vedení stáje. Mattia Binotto už není nadále šéfem a vystřídal ho Frederic Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít