„Nekonzistentní“ Schumacher má 50% šanci na setrvání

„Nekonzistentní“ Schumacher má 50% šanci na setrvání

Přestože se výkony mladého Němce od Velké ceny Miami stále zlepšují, tak vedení týmu s ním není příliš spokojeno a jeho sedačka je v ohrožení.

Mick Schumacher je ve formuli 1 druhou sezonu, avšak vloni se neměl od koho učit, neboť jeho týmovým kolegou byl Nikita Mazepin, jenž byl o parník horší než Schumacher.

Pro tuto sezonu se ale vrátil Kevin Magnussen, který bez jakékoliv přípravy naskočil do VF-22 a okamžitě podával fantastické výkony a karty se obrátily. Tentokrát zaostával Schumacher. Navíc kupil jednu chybu za druhou, tato selhání stála tým nemalé peníze.

Ovšem od premiérové Velké ceny Miami se Schumacher vzchopil. V ulicích města hazardu byl blízko bodům, o které jej připravil jeho krajan Sebastian Vettel. Prvních bodů se dočkal až na Silverstone, kde dojel na osmém místě. O týden později v Rakousku zajel své maximum, když skončil šestý. Do třetí části kvalifikace se poporvé probojoval ve Španělsku. Nejlepší startovní pozici si vyjel v Kanadě. Na startovním roštu stál na šestém místě. Po letní přestávce Magnussena porazil ve třech ze čtyř závodů. Ale zdá se, že ani to šéfa týmu Günthera Steinera příliš nepřesvědčilo.

Kdy odhalí Haas jezdeckou sestavu pro nadcházející sezonu? Zatímco Magnussen podepsal víceletou smlouvu, tak u Schumachera je stále velký otazník. „Ještě jsme se nerozhodli. Upřímně, nevím jestli Mick zůstane, nebo ne. Odjel dobré závody v Kanadě, Británi a Rakousku. Ale chybí mu konzistentnost – měl by odvádět silné výkony častěji. Nespěcháme s jezdeckou otázkou a Mick má stále šanci na to ukázat, co dokáže,“ řekl Steiner, jehož slova cituje portál motorsportweek.com.

Čekačka na Schumacherovo místo je dlouhá

Se Schumacherovou sedačkou je spojováno hned několik jmen. Mezi nimiž je pilot McLarenu Daniel Ricciardo, ale také jezdci, kteří měli od formule 1 pauzu. Do kokpitu by se také mohl vrátit Antonio Giovinazzi, který se v Haasu projel už v Monze a ještě jej čeká první trénink v Austiunu, nebo Nico Hülkenberg.

Očividně se 57letý rodák ohlíží spíše po zkušených jezdcích, než po nováčcích. „Člověk jako Nico přinese zkušenosti. Rozhodující je otázka: S čím může jezdec přispět, aby byl tým lepší a dostat nás nahoru? Jak chcete riskovat? S mladým jezdcem riskujete obyčejně více, protože nevíte, jak daleko to může dotáhnout. Naproti tomu zkušený pilot ví, co dělá, ale je blíže konci kariéry a možná už není tolik motivovaný. Rozhodující pocit bude nakonec vnitřní pocit.“

Přestože je i Ricciardo spojován s místem vedle Magnussena, tak sám Steiner tuto možnost vylučuje, neboť Australanova forma je momentálně „slabá.“

„Nyní není na trhu nikdo z těch, kteří jezdí. Asi mimo Daniela Ricciarda. Jeho forma není momentálně dobrá a nevíme, co bude dělat. Možná si dá rok pauzu. Budu mluvit se všemi, jak jsem řekl,“ uzavřel Ital.

Sdílejte na:
Zavřít