Musíme si dát pozor na „rollercoaster“ efekt, varuje Seidl

Musíme si dát pozor na „rollercoaster“ efekt, varuje Seidl

Šéf McLarenu Andreas Seidl chce svůj tým držet při zemi. Letošní úspěch podle něj neznamená, že má tým pro příští rok na růžích ustláno.

McLaren si v Brazílii Sainzovým pódiem zajistil čtvrté místo v poháru konstruktérů. Britská stáj se na stupně vítězů podívala poprvé po pěti letech.

Cílem jednoho z nejúspěšnějších týmů v historii F1 je v příštím roce snížit ztrátu na vedoucí trojici.

Andreas Seidl je z úspěchu svého týmu nadšený, přesto varuje před „rollercoaster“ efektem, s kterým má nepříjemnou zkušenost Renault. Francouzská automobilka vloni skončila čtvrtá a letos si kladla za cíl přiblížit se nejlepším týmům. To se nakonec nepovedlo.

„Naše cíle jsou vysoké, ale z krátkodobé perspektivy bychom chtěli postupně stahovat ztrátu, kterou na první tři týmy máme,“ prozradil Seidl. „Musíme si stanovit cíle, které jsou pro příští rok reálné.“

„První tři týmy je třeba respektovat, jejich práce je obdivuhodná. To ale neznamená, že se soustředíme pouze před sebe. Respektovat musíme také týmy, které jsou za námi, každý z nich se snaží neustále zlepšovat.“

„Pro každý tým z paddocku pracují skvělí lidé, talentovaní lidé. Je to komplexní sport. Nic nemůžete brát jako samozřejmost.“

„Je důležité zůstat při zemi, nenechat se, aby nám úspěch stoupl do hlavy, je důležité soustředit se na příští rok.“

Seidl se nechal slyšet, že týmu může pomoct změna pravidel pro rok 2021. Nesmí ale sejít z cesty a musí pokračovat ve vývoji.

„Samozřejmě, pravidla pro rok 2021 nám mohou pomoct, hlavně finanční strop, ale je důležité si uvědomit, že ty tři nejlepší týmy jsou vpředu z nějakého důvodu. Není žádný automatický mechanismus, který nás tam dostane,“ dodal šéf britské stáje.

Sdílejte na:
Zavřít