Monaco Historique: Série E – vozy z let 1973 až 1976

Monaco Historique: Série E – vozy z let 1973 až 1976

Třída vozů F1 z let 1973 až 1976 se letos představí i v Brně a do Monaka přilákala pestré pole 25 účastníků. Reprezentujíc snad nejlepší éru F1 se zde jako již před 50 lety znovu střetly McLareny, Lotusy, Tyrrelly, Ferrari, Heskethy, Shadowy, Loly, Penske a Ensigny. Co může chtít srdce příznivce skutečné F1 více?

Zatímco patřil 3násobný vítěz Le Mans a vítěz Monacké GP F3, Marco Werner (Lotus 77), mezi favority, chtěl druhý bývalý profesionál v tomto poli, Jean-Denis Deletraz (Shadow DN3), především bez chyby absolvovat vypsaných 18 kol.

Kvalifikace: Stuart Hall pokořil Lotusy Chromecars Racingu

Rychlý Angličan Start Hall již několikrát pokazil favoritům v Monaku radost a i letos si proto vytvořil ty nejlepší předpoklady. Na pole-position kvalifikoval vůz, ve kterém v knížectví už dříve zazářil: McLaren M23 v lakování Yardley z roku 1974. Monoposty německého sběratele Chromecars se musely v pořadí Nick Padmore (Lotus 77), Marco Werner (Lotus 77) a Michael Lyons (McLaren M26) postavit za něj. Američan Bradley Hoyt kvalifikoval svůj Hill GH1 výborně do třetí řady vedle McLarenu M23 Rakušana Lukase Halusy.

Závod: Hallův McLaren M23 nebyl k poražení

Výborně naladěný Hall nedal Lotusům ani v neděli šanci. Hned po startu se ujal vedení, které s přehledem hájil až do cíle. Za ním se Werner dostal počátečně před Padmora. Vítěz Le Mans ovšem musel po třetině závodu do boxů a tak se za lídrem ustálilo jasně danné pořadí Padmore-Lyons-Halusa, které platilo až do cíle. Jean-Denis Delétraz dojel dobrý závod jako 9.

Výsledek Monaco GP Historique – Série E:

  1. Stuart Hall, McLaren M23
  2. Nick Padmore, Lotus 77
  3. Michael Lyons, McLaren M26
  4. Lukas Halusa, McLaren M23
  5. Matthew Wrigley, Penske PC3
  6. Frederic Lajoux, Surtees TS19

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít