McLaren si je vědom problémů s pit stopy

McLaren si je vědom problémů s pit stopy

McLaren bude v průběhu zimní přestávky pracovat na procedurách a vybavení pro pit stopy, aby mechanici urychlili proces a snížilo se riziko chyb.

Lando Norris byl během VC Mexika hodně zdržen, jelikož se stala chyba během pit stopu, po které odstoupil. Jeho týmový kolega byl donucen zastavit na Monze, jelikož vyjel s nedotaženým kolem.

Některé týmy mají systémy, které detekují křížové závity kol a které zabrání jezdci odjet. Šéf týmu Andreas Seidl přiznal, že v tomhle musí McLaren ostatní dohnat.

„Je to oblast, na které musíme pracovat a ve které nejsme na úrovni top týmů,“ řekl. „Víme, kde pracovat.

Nejprve musíme našim chlapcům poskytnout lepší a robustnější vybavení, protože jsme prostě pozadu. Také bezpečnostní mechanismu můžete do vybavení zahrnout, takže jednoduše není možné, aby vůz odjel, když není kolo úplně nasazeno.

To je něco, na čem budeme pracovat v zimě, zabírá to čas, nejde to udělat za týden nebo měsíc, takže tohle je jedna oblast, na kterou se budeme soustředit. Jakmile to budeme mít, budeme opět moct více riskovat při výměně kol.

Myslím, že jsme v úvodu sezóny ukázali, že po lidské stránce jsme schopni dělat rychlé pit stopy. Udělali jsme velký krok kupředu, chlapi odvedli v první půli sezóny skvělou práci.

Jen nejsme dostatečně statní, když se něco pokazí, a na tom zapracujeme.“

Sdílejte na:
Zavřít