McLaren nemohl kvůli Renaultu před sezónou testovat

McLaren nemohl kvůli Renaultu před sezónou testovat

McLarenu bylo znemožněno vyjet na závodní trať s dva roky starým monopostem. Za zákazem stojí Renault, jehož motory letos stáj z Wokingu používá. Příští rok bude McLaren odebírat motory od Mercedesu.

Většina týmů vyjela před startem sezóny na závodní trať, aby si mohly jejich posádky vyzkoušet nový anticovidový protokol a aby se před závodem v Rakousku řádně připravily.

Renault absolvoval dvoudenní test v Rakousku a uvedl, že na Red Bull Ring přiveze trojitý balíček úprav.

McLaren, jenž motory od Renaultu využívá, testovat nemohl. Stáj chtěla využít model MCL33, s kterým závodili v roce 2018 Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne. Renault jim ale testování znemožnil.

„Pro jezdce je škoda, že nemáme k dispozici dva roky starý vůz, s kterým můžeme jezdit,“ prozradil šéf McLarenu Andreas Seidl. „Důvodem je celá řada změn výrobců pohonných jednotek v posledních letech.“

Test byl nejspíše znemožněn kvůli přechodu k Mercedesu. Na druhou stranu je monopost MCL33 osazen motory Renault, které stáj využívá i letos.

Ani jeden jezdec ale nelenil, Lando Norris testoval na motokárách a později se svezl s monopostem formule 3 týmu Carlin. Stejný test absolvoval i Carlos Sainz.

McLaren zároveň uvádí, že absence testů nebude mít na připravenost týmu žádný vliv.

„Momentálně připravujeme auta,“ zdůraznil Seidl. „Nový protokol a nové procedury testujeme v garáži.“

„Jsem šťastný s tím, jakým směrem se tým ubírá. Nové procedury bychom měli bez problémů v Rakousku zvládat.“

McLaren se po únorových testech jevil velmi silně. Vloni skončila wokingská stáj na 4. místě, což byl nejlepší výsledek od roku 2012. Letos se chce přiblížit nejlepší trojici a získat další pódiová umístění.

Sdílejte na:
Zavřít