Manažer Carlose Sainze očekává přestupy ve formuli 1

Manažer Carlose Sainze očekává přestupy ve formuli 1

Carlos Onoro se vyjádřil ke spojení mezi Carlosem Sainzem a Audi. Podle jeho slov přijdou přestupy na trhu jezdců v rámci několika týdnů. Novinky ohledně Španělovy budoucnosti nemáme ale očekávat před Velkou cenou Miami.

Poté, co se Ferrari rozhodlo neprodloužit s Carlosem Sainzem smlouvu, a podepsalo pro následující sezóny Lewise Hamiltona, zůstává španělský závodník volný. Mezi jeho možnosti patří Red Bull, Mercedes, a nejčastěji zmiňované Audi. To se na startovní rošt připojí v roce 2026 po zavedení nových regulí převzetím týmu Sauber.

Jelikož však v úvodních pěti závodech nezískal Sauber ani jeden bod, Sainz vyčkává, jak se situace vyvine. Sport1, který informoval o přestupu Nica Hülkenberga do Sauberu, napsal, že Sainz ohledně podepsání smlouvy váhá, protože Audi stanovilo termín jeho rozhodnutí na příští měsíc. 

Carlos Onoro, manažer španělského závodníka, upřesnil, že v táboře Carlose Sainze před další Velkou cenou nebudou žádné novinky. Ne, ne ne! Mezi Čínou a Miami můžete usínat v klidu, nebojte se. Můžeme říct, že to je zajímavé období. Trh s jezdci je v poslední době dost nepřehledný a myslím si, že uvidíme nějaké přestupy v následujících týdnech. V tuto chvíli převládá zmatek. Od nás žádné velké novinky nepřijdou, stále pokračujeme ve hře, takže uvidíme.” 

Sport1 dále uvedl, že by se Audi mohlo dívat na jiné jezdce, které by mohli posadit do druhého sedadle vedle Nica Hülkenberga. V úvahu připadají oba momentální jezdci Alpinu. Jak Estebanu Oconovi, tak Pierrovi Gaslymu končí v letošní sezóně smlouva u francouzského týmu, a po nezdařilém začátku letošního roku by mohli zvažovat odchod ze stáje.  

Do diskuze přispěl i Helmut Marko, který minulý víkend prozradil, že Audi předložilo Carlosu Sainzovi velmi lukrativní nabídku, kterou se mu rakouský tým nemůže rovnat. Ačkoli Red Bull jedná se Španělem ohledně smlouvy na rok 2025, Sergio Pérez zůstává favoritem na udržení své pozice.  

Na volné místo v Mercedesu pak budou pravděpodobně dva kandidáti, Carlos Sainz a sedmnáctiletý Andrea Kimi Antonelli, junior Mercedesu, který v minulém týdnu absolvoval svůj první test ve formuli 1. Své jméno z boje o místo v německém týmu odstranil Fernando Alonso, který se rozhodl podepsat víceletou smlouvu s Aston Martinem.  

Sdílejte na:
Zavřít