Leclercův bratr Arthur novým členem juniorky Sauberu

Leclercův bratr Arthur novým členem juniorky Sauberu

Arthur Leclerc následuje kroky svého staršího bratra Charlese, který rovněž závodil pro Sauber. Je totiž novým členem juniorky švýcarské stáje, která v nižších formulových sériích spolupracuje s českým týmem Charouz Racing System.

Sauber Junior Team je nově vzniklá juniorka švýcarské stáje Alfa Romeo Racing, jehož vozy startují od Formule 4 po Formuli 2, přičemž ve F4 spolupracují s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungera a ve vyšších sériích s Charouz Racing System.

Právě v německé odnoži Formule 4 působí Arthur Leclerc coby vývojový jezdec. Zároveň se stal nyní také členem Sauberu. „Těší nás, že Arthur Leclerc v roce 2019 rozšíří náš Sauber Junior Team. Vloni prokázal ve francouzské Formuli 4 svojí oddanost a umění a teď je s přechodem na mezinárodní úroveň připraven na další kariérní krok,“ uvedl šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur.

Z novinky je pochopitelně nadšený i sám 18letý rodák z Monaka, jehož bratr po vydařené debutové sezóně v Sauberu povýšil do Ferrari: „Jsem přešťastný, že mohu být součástí Sauber Junior Team.“

„Je to seriózní juniorský program týmu formule 1, pro nějž závodil minulý rok můj bratr. Tato šance pro mě znamená hodně. Moje auto bude zcela odlišné a mnohem rychlejší, než můj vůz ve francouzské Formuli 4, ale mým cílem přesto zůstává získat celkové vítězství a postoupit do další kategorie,“ hlásá odhodlaně Arthur, který bude závodit pro český tým po boku Alessanda Ghirettio, Théa Pourchaireho a české naděje Romana Staňka.

 

Sdílejte na:
Zavřít