Jezdecké změny ve Ferrari, Bearman a Leclerc povyšují

Jezdecké změny ve Ferrari, Bearman a Leclerc povyšují

Ve Ferrari došlo k jezdeckým změnám, přesněji na pozicích rezervního a vývojového jezdce. Nynější pilot Premy ve formuli 2 Oliver Bearman postoupil na rezervního jezdce italské stáje. Další změnou je posun Arthura Leclerca na pozici vývojového jezdce.

Oliver Bearman, který je členem jezdecké akademie Ferrari, získal loni ve formuli 2 čtyři vítězství a v tomto šampionátu zůstane i v roce 2024 s týmem Prema. Bearman měl v minulé sezóně možnost se projet v monopostu formule 1, když usedl do Haasu během FP1 v Mexiku a Abú Zabí, kde se taktéž zúčastnil i posezónního testu.

Britský jezdec se připojuje k Antoniu Giovinazzimu a Robertu Švarcmanovi na pozici rezervního jezdce Ferrari. Děje se tak, protože Giovinazzi a Švarcman mají své povinnosti ve vytrvalostních závodech a některé akce se kryjí s velkými cenami formule 1.

Další změnou ve Ferrari je posun Arthura Leclerca, který se se připojí k Davide Rigonovi a Antoniu Fuocovi jako vývojový jezdec.

Bearman i Leclerc se příští týden objeví na okruhu Barcelona-Catalunya, kde Ferrari provede test pneumatik na svém voze SF23, v akci budou i závodní jezdci Charles Leclerc a Carlos Sainz, kteří si rozdělí povinnosti na pondělí a úterý. Mladší Leclerc si v pondělí odbude svůj testovací debut ve formuli 1 a v monopostu Ferrari F1-75 ze sezóny 2022, ve středu by měl za volant usednout Bearman.

Sdílejte na:
Zavřít