Arthur Leclerc vyhrál na Hockenheimu závod ADAC F4

Mladší bratr pilota Ferrari Charlese Leclerca Arthur dokázal na Hockehheimringu zvítězit ve druhém víkendovém závodě ADAC Formule 4.

Na Charlese Leclerca sice v dnešní Velké ceně Německa nebude čekat snadný úkol, když po problémech s palivovým čerpadlem ve včerejší kvalifikaci odstartuje až 10. příčky, minimálně jeden triumf si ale rodina Leclercových z Hockenheimringu přeci jen odveze a to zásluhou mladšího bratra jezdce Ferrari Arthura. Tomu se totiž podařilo opanovat druhý víkendový závod německého šampionátu ADAC Formule 4, který je tento víkend netradičně součástí doprovodného programu královny motorsportu.

Do závodu se sice pilot aliance US Racingu a českého Charouz Racing Systemu vydal z pole position, o vedení ovšem přišel hned v úvodních metrech, kdy jej předstihl Dennis Hauger. Hned ve 2. okruhu ale dokázal monacký závodník svému soupeři předjetí vrátit a znovu byl lídrem závodu on.

Nor poté ve zbývajícím průběhu kroužil těsně za Leclercem, vzít si zpět první příčku ale nedokázal a 18letý závodník si tak dojel pro svůj premiérový triumf v sérii. Pilot týmu Van Amersfoort Racing se tak musel spokojit se „stříbrem“ a na stupně vítězů dokázal vystoupit také Leclercův stájový kolega Théo Pourchaire, který dojel do cíle na třetí pozici.

Barvy stáje US Racing-CHRS hájí ale v šampionátu také český závodník Roman Staněk. Tomu se sice ve včerejším závodě bodovat nepodařilo, dnes již ale dokázal potěšit české fanoušky mnohem více, když po startu ze 4. pozice skončil 5. a rozšířil tak své bodové konto o dalších 10 bodů. Vedle toho se navíc mohl radovat z vítězství v nováčkovském hodnocení.

Lídrem šampionátu zůstává i po třetím letošním klání Théo Pourchaire (102 bodů). Arthuru Leclercovi patří 2. příčka (91 bodů) a na 3. pozici se nachází Dennis Hauger (83 bodů). Roman Staněk figuruje na 6. příčce (69 bodů).

Další klání je na programu 10.-11. srpna v nizozemském Zandvoortu.