V F3 zůstává Leclerc i Correa

V F3 zůstává Leclerc i Correa

Stejně jako ve formuli 2, i ve formuli 3 byla tento týden představena řada jezdců pro sezónu 2022. Zůstává Correa a Leclerc a ani v této sérii nebudu chybět piloti juniorského programu Red Bullu, budou hned tři. A to v top týmech.

Prvním z nich je Johny Edgar, ten půjde rovnou do nejlepšího týmu loňské sezóny Trident. Chráněnce Red Bullu čeká ve formuli 3 jeho druhá sezóna, loni závodil za Carlin, ale výraznějších úspěchů nedosáhl, skončil bez pódia i vítězství na 18. místě.

I druhý junior Red Bullu bude závodit v top týmu. Jake Crawford podepsal s Premou. Ani on však zatím ve formuli 3 příliš nezářil. Loni se stájí Hitech GP skončil třináctý, když se mu podařilo získat jedno pódium.

Crawford si vyzkoušel vůz Premy již v předsezónních testech ve Valencii

Poslední mladík z Red Bullu Isack Hadjar bude závodit za Hitech GP. Ve formuli 3 bude nováčkem, přestupuje z Formule Regional, kde loni skončil pátý.

Velkým překvapením bylo, když stáj ART v pátek oznámil, že Juan Manuel Correa s nimi bude v F3 pokračovat ještě jednu sezónu. Correa přitom na konci listopadu testoval s Premou vůz LMP2 a v prosinci se v Abú Zabí zúčastnil posezónních testů F2 s Charouz Racing. Posun v Correově kariéře se ale nakonec ještě nekoná, a i druhý rok po svém návratu zůstane ve formuli 3.

V prosinci Correa testoval vůz F2 své bývalé stáje Charouz Racing, velký návrat se ale zatím nekoná

Minulý týden bylo také oznámeno, že i Arthur Leclerc stráví svou další sezónu v F3, jak jinak než s Premou. Jeho kariéra tedy nejde tak hladce, jako jeho bratra Charlese, který v GP3 dokázal ve své debutové sezóně vyhrát titul. Arthur loni dvakrát zvítězil a celkově skončil desátý.

Známe tak celé složení Premy, protože již dříve byl oznámen Oliver Bearman, úřadující šampion italské F4. V poli nebude chybět ani úřadující šampion Formule Regional Grégorie Saucy, ten bude po boku Correi jezdit u ART. Ostatní sedačky jsou zatím volné.

Formule 3 letos poprvé v historii odstartuje svou sezónu již v Bahrajnu, a to 18. března. Nejdřív jí ale ještě v Bahrajnu společně s formulí 2 čekají předsezonní testy 2. až 4. března. Před druhým závodním víkendem sezóny v Imole pak bude mít dva sezonní testy ve Španělsku. První se uskuteční 5. a 6. dubna v Jerezu, druhé pak 15. a 16. dubna na Circiut de Catalunya u Barcelony, tedy hned po třech testovacích dnech formule 2.

Saucy se loni stal  historicky prvním šampionem Formule Regional by Alpine. Následoval logický krok do F3

Doposud známé jezdecké složení F3:

Trident: Edgar +??? + ???

Prema: Bearman + Leclerc + Crawford

ART: ??? + Saucy + Correa

MP Motorsport: ??? + ??? + ???

Charouz: ??? + ??? + ???

Hitech GP: ??? + Hadjar + ???

Campos: ??? + ??? + ???

Jenzer: ??? + ??? + ???

Carlin: ??? + ??? + ???

VAR: ??? + ??? + ???

Zdroje článku:

redakce Svět formule (Šárka Chomiaková)
Sdílejte na:
Zavřít