Bratři Leclercovi u Ferrari: 19letý Arthur vstupuje do FDA

Bratři Leclercovi u Ferrari: 19letý Arthur vstupuje do FDA

Juniorská akademie Ferrari podepsala s mladším bratrem Charlese Leclerca Arthurem. 19letý Monačan se letos zúčastní regionálního šampionátu Formule 3 v Evropě s týmem Prema Powerteam.

Charles Leclerc debutoval ve Formuli 1 v roce 2018 s týmem Sauber, kde okamžitě zazářil. V roce 2019 vstoupil do Ferrari, s kterým získal 2 vítězství a 7 pole position. Na konci roku s ním italská stáj prodloužila smlouvu do konce roku 2024.

Ferrari dnes přibralo do rodiny dalšího Leclerca – Charlesova mladšího bratra Arthura. 19letý mladík vstoupil do juniorky Ferrari (anglicky Ferrari Driver Academy – FDA, pozn. red.) po loňské sezóně v německém šampionátu F4, kde jednou zvítězil a osmkrát stanul na pódiu.

Příští rok se postaví na startovní rošt regionálního šampionátu F3 s týmem Prema Powerteam, za který v roce 2017 startoval Charles Leclerc v úvodním ročníku F2.  Dnes již jezdec Ferrari získal s předstihem titul šampiona. Za tým Prema Powerteam dnes závodí mimo jiné i Mick Schumacher.

„Mám radost, že mohu potvrdit svou účast v regionálním šampionátu F3, kde budu závodit za jeden z nejlepších juniorských týmů,“ prozradil nadšený Arthur. „S Premou jsem před dvěma lety absolvoval svůj úplně první formulový test, vždy jsem si přál za ně závodit.“

„Tato skvělá příležitost doplňuje další úžasnou šanci, která mi byla nabídnuta. S hrdostí bych chtěl oznámit, že jsem se stal členem juniorského programu Ferrari.“

„Jsem velmi vděčný za podporu a důvěru, kterou ve mě tým vkládá. Už se nemůžu dočkat, až budu opět závodit.“

Šéf Premy Angelo Rosin dodal: „Těšíme se na vzájemnou spolupráci, jsme rádi, že ho můžeme přidat na seznam našich talentů. Věříme v jeho potenciál pro příští rok, uděláme maximum, abychom spolu dosáhli kýžených výsledků.“

Dalším přírůstkem do rodiny Ferrari je 15letý švédský motokárový závodník Dino Beganovic. Beganovic v posledních třech letech závodil ve světovém šampionátu motokár a letos absolvuje svou první sezónu ve formulovém kokpitu.

Sdílejte na:
Zavřít