Leclerc: Vettel je dobrý týmový kolega

Leclerc: Vettel je dobrý týmový kolega

Přestože to minulou sezónu mezi oběma jezdci Ferrari trochu jiskřilo, vztah zůstavá pořád dobrý a Leclerc si svého týmového kolegy váží.

Charles Leclerc si velmi dobrými a konzistentními  výsledky zajistil prodloužení smlouvy u Ferrari do roku 2024. Budoucnost monackého mladíka je tedy na relativně dlouhou dobu zabezpečena.

Na druhé straně Sebastianu Vettelovi končí smlouva tento rok a kam budou směřovat jeho další kroky, se neví. Pravděpodobně by měl prodloužit s Ferrari. Nasvědčuje tomu i to, že šéf stáje Mattia Binotto potvrdil, že Vettel byl první volba k mladému Leclercovi a jednání o nové smlouvě již byla zahájena.

Vyjednávání bylo se Sebastianem zahájeno už před Vánoci,“ potvrdil Binotto.

Leclerc připouští, že Vettel měl minulou sezónu některé velmi těžké okamžiky. Vzájemná kolize v Brazílii jejich vztah nenarušila.

Se Sebastianem jsem měl vždy dobrý vztah. V loňském roce došlo k několika komplikovaným okamžikům, ale náš vztah zůstal pořád stejný, což považuji za skvělé.

Oba jsme dostatečně dospělí, abychom oddělili to, co se děje na trati a mimo trať.“

Leclerc uznává, že výběr týmového kolegy zůstává pořád v rukou týmu a říká, že by podpořil jakékoliv rozhodnutí.

Rád bych vedle sebe měl Sebastiana, ale v případě, že by chtěli změnu, budu ji respektovat.“

V posledních týdnech se objevily spekulace, že by Daniel Ricciardo mohl přejít do Ferrari. Převážně kvůli neuspokojivým výsledkům Renaultu. Další v hledáčku Ferrari by mohl být i Carlos Sainz.

Zdroje článku:

https://www.crash.net
Sdílejte na:
Zavřít