Hlavní závod F2: Fittipaldi nezdědil po dědovi jen jméno

Hlavní závod F2: Fittipaldi nezdědil po dědovi jen jméno

Krásným výsledkem se do letní přestávky rozloučil se svými fandy Charouz Racing System: od prvního vítězství v závodě F2 dělilo český tým a jeho jezdce Enza Fittipaldiho v cíli jen 3,6 sekund. Ze zlatého poháru se mohl radovat Francouz Theo Pourchaire.

Ranní déšt ustál a asfalt Hungaroringu oschnul – 22 vozů formule 2 mohlo vyrazit do hlavního závodu maďarského víkendu na bezprofilových pneumatikách. Japonský poleman Ayumu Iwasa (DAMS) právě prožívá rozkvět své kariéry, start juniorovi Red Bullu a Hondy ale vůbec nevyšel. Z prvního kola se vrátil jen jako třetí za Marcusem Armstrongem (Hitech) a Théem Pourcharem (ART). Raketovou reakci za to předvedli piloti Charouz Racing Systemu: Enzo Fittipúadli byl za Drugovichem a Vestim šestý, Čem Bolukbasi postoupil na výbornou 12. pozici.

Bobem Vavříkem právem vychvalovaný Fittipaldi v 5. kole postoupil na 5. místo, když ve druhé zatáčce předjel Vestiho. Bolukbasi byl „nápodobně“ na cestě kupředu a držel 11.místo.

Smůlu ale měl vítěz včerejšího sprintu Jack Doohan. Již brzy musel vůz s technickým problémem odstavit.

Špička měnila pneumatiky již hodně brzy a nejšikovněji si při tom počínali u ARTu. Na první místo se totiž posunul Theo Pourchaire. Nechat jet Fittipaldiho na zcela vyždímaných válcích 11 kol (tedy trochu déle) ovšem bylo také Vavříkovým geniálním tahem: Brazilec po své výměně držel druhé místo před Iwasou a Drugovichem! A i Turek Bolukbasi v táto fázi závodu sahal po prvních bodech kariéry.

Po 18 z 37 kol se toto pořadí sice nezměnilo, jen s jinou taktikou jedoucí Nissany aktuálního držitele rekordního kola Fittipaldiho nepříjemně přibrzdil.

Brazilce ale ani to nerozhodilo a dále celebroval jedno z nejlepších představení Charouz Racing Systemu ve formuli 2 všech dob. Potvrdil, že po dědovi Emersonovi nezdědil jen jméno a závěrem závodu měl dokonce dost rezerv na to, aby atakoval lídra Pourchaireho. Stáhl Francouzův náskok na 1,2 sekundy, než se smířil s vynikajícím druhým místem bezpečně před Iwasou, Vestim, Vipsem a Armstrongem. Také Bolukbasi předvedl dobrý závod a skončil 13.

Formule 2 má nyní (jako F1) svou „letní přestávku“, než se týmy znovu sejdou koncem srpna v paddocku Spa.

Výsledek závodu F3 v Budapešti:

  1. Theo Pourchaire, ART
  2. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
  3. Ayumu Iwasa, DAMS
  4. Frederik Vesti, ART
  5. Juri Vips, Hitech
  6. Marcus Armstrong, Hitech
  7. Liam Lawson, Carlin
  8. Richard Versoor, Trident
  9. Felipe Drugovich, MP
  10. Logan Sargeant, Carlin

 13. Cem Bulokbasi, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít