Hamilton zkritizoval „zvláštní“ pódiovou ceremonii

Hamilton zkritizoval „zvláštní“ pódiovou ceremonii

V rámci dodržování rozestupů byla pro druhý podnik letošní sezóny pozměněna pódiová ceremonie. Trofeje jezdcům dovezly pojízdné boxy. Lewis Hamilton si myslí, že jsou podobná opatření přehnaná.

Tradiční pódiová ceremonie se nám ještě nějakou dobu nevrátí, formule 1 musela v rámci anticovidových protokolů přistoupit k odlišnému formátu. Provizorní stupně vítězů jsou zřizovány přímo na cílové rovince.

Trofeje běžně předávají významné osobnosti dané lokality, ve které se závod pořádá. Jelikož se kvůli covidu-19 formule 1 uzamkla do vlastní bubliny, musel po prvním závodě roku předávat trofeje delegát FIA Alexandre Molina.

Ani tento způsob předání už není přípustný – vedení formule 1 celou ceremonii „zmechanizovala“. Po GP Štýrska si jezdci trofej převzali z pojízdného boxu na dálkové ovládání.

Lewis Hamilton je zastáncem bezpečnostních opatření a pandemii covidu-19 nebere na lehkou váhu. Přesto si myslí, že pojízdné boxy jsou zbytečné a snaha snížit přenos nákazy tímto způsobem přitažená za vlasy.

„Bylo to divné, radši bych byl, kdyby mi tu trofej hodili,“ smál se vítěz GP Štýrska Lewis Hamilton.

„Jsou to opravdu zvláštní časy. Když se soustředíte na práci, vše se zdá být normální, mluvím hlavně o řízení a závodění.“

„Opatření mě zasáhla ve chvíli, kdy jsem vylezl z auta a nebyla tam žádná atmosféra, chybí vám fanoušci, uvědomujete si, jak důležitou součástí závodního víkendu jsou.“

„Chybí mi to, chcete vaše úspěchy sdílet s těmi, kteří vám fandí. Pojízdné boxy byly opravdu prazvláštní, rozhodně přitažené za vlasy, když vezmeme v potaz, že jsou všichni testovaní, nosíme rukavice atd.“

Současná podoba závodního víkendu nás v následujících 7 závodech s největší pravděpodobností neopustí. Fanoušci by se na tribuny mohli vrátit během GP Ruska, což by znamenalo návrat k tradičním protokolům.

Sdílejte na:
Zavřít