Formule 1 potvrdila udělování bodu za nejrychlejší kolo

Formule 1 potvrdila udělování bodu za nejrychlejší kolo

V pondělí královna motorsportu oficiálně potvrdila, že se bude udělovat bod za nejrychlejší kolo v závodě. S platností už od GP Austrálie.

Změna bodovacího systému byla schválena během elektronického hlasování v pondělí a platnost je už od závodu v Austrálii. Dodatečný bod za nejrychlejší kolo v závodě bude udělen jezdci, který bude klasifikován v první desítce na konci závodu – pokud nejrychlejší kolo závodu zajede jezdec, který skončí na jedenáctém a horším místě, bod nezíská.

Toto pravidlo má zamezit, aby jezdci mimo bodované pozice, zajeli těsně před koncem závodu pro čerstvé pneumatiky a získali dodatečný bod. V bodovaní změna znamená, že je k dispozici dalších celkově 21 bodů. Body budou započítány do Poháru konstruktérů i Poháru jezdců.

„Dohromady s FIA jsme odhodláni zhodnotit nápady a řešení, které můžou zlepšit show při zachování integrity našeho sportu,“ řekl ředitel pro sport Formule 1 Ross Brawn.

„Cítili jsme, že po šedesáti letech je čas, aby se pravidlo vrátilo. Zvažovali jsme toto řešení několik měsíců a představuje odpověď tisíců fanoušků po celém světě, kteří se zúčastnili detailního průzkumu.“

„Kolikrát jsme slyšeli jezdce se ptát vysílačkou, kdo drží nejrychlejší kolo závodu? V dnešní době toto nebude jen otázkou rekordu a prestiže, ale bude zde konkrétní motivace, která zajistí, že finální část závodu bude ještě více zajímavější.“

„Někdy je dobré si připomenout dědictví našeho sportu, abychom se posunuli kupředu,“ dodal Ross Brawn.

Sdílejte na:
Zavřít