Ferrari trápí nedostatek závodního tempa a konzistence

Ferrari trápí nedostatek závodního tempa a konzistence

Sezóna 2023 pro Ferrari zatím nevypadá dobře a závod v Miami byl dalším příkladem toho, že stáj bojuje s nedostatečným tempem monopostu. Pilot Carlos Sainz i přes pěti sekundovou penalizaci skončil na pátém místě, zatímco se Charles Leclerc po nehodách v tréninku a v kvalifikaci umístil na místě sedmém.

Nově jmenovaný šéf týmu Ferrari, Frédéric Vasseur, přiznává, že tým se potýká s nedostačujícím tempem monopostu SF-23 a s tím, že vůz není konzistentní.

„Mezi vozy jsme až příliš nekonzistentní a od jednoho kola k druhému musíme pochopit proč. Opravdu na to musíme zaměřit naši pozornost, protože je to pro nás klíčové a jsme si vědomi, že musíme učinit nějaký krok. Nemáme problém jen se závodem. V některých částech závodu jsme byli v pořádku, myslím, že tempo bylo slušné, ale nebyli jsme schopni dát vše dohromady,“ Frédéric Vasseur naznačil, že se piloti potýkali s různými problémy.

„Carlosovi (Sainzovi pozn. red.) se první část závodu vydařila, během osmnácti kol ztratil pět sekund. Tahle etapa pro nás byla v pohodě. U Charlese (Leclerca pozn. red.) to bylo naopak. V některých fázích druhé části závodu s tvrdou pneumatikou byl v dobré formě a v první části se trápil mnohem víc,“ dle Frédérica Vasseura se problém netýkal pouze pneumatik, protože výkon jednoho monopostu po výměně pneumatik nekoreloval s druhým monopostem.

„S Charlesem (Leclercem pozn. red.) jsme podávali lepší výkon na tvrdých pneumatikách, zatímco s Carlosem (Sainzem pozn. red.) na středně tvrdých pneumatikách. I se stejnými pneumatikami jsme od jednoho kola k druhému trochu nekonzistentní,“ dodal.

I piloti Ferrari jsou si vědomi toho, čemu stáj momentálně čelí. Charles Leclerc řekl, že on i Carlos Sainz se potýkají s monopostem, který má problémy se udržet na limitu. On sám vyvíjí tlak na Ferrari, aby provedlo další zlepšení. „Jsme teď hodně daleko. Velmi daleko. Opravdu se snažím najít nějaké vysvětlení, proč jsme v závodě tak daleko a v kvalifikaci tak blízko. Je to něco, na čem musíme opravdu zapracovat.“

Bývalý pilot formule 1 a reportér Sky Sports, Martin Brundle, vyzval Charlese Leclerca, aby se vyvaroval chybám, které Ferrari brzdí. Naráží na jeho nehodu v druhém tréninku a také v kvalifikaci.

„Charles Leclerc musí přestat bourat, brzdí to jeho a i jeho tým. Je neuvěřitelně rychlý, odhodlaný a může si dovolit obětovat zlomek z toho za vybudování lepšího závodního víkendu, a tak lepší sezónu. Musí tým vést k vyšším věcem, a ne udržovat garáž tak zaneprázdněnou,“ vyjádřil se Martin Brundle.

Sdílejte na:
Zavřít