Ferrari oznamilo Sainzův návrat, co bude s Bearmenem?

Ferrari oznamilo Sainzův návrat, co bude s Bearmenem?

Ferrari poskytlo před Velkou cenou Austrálie aktuální informace o zdravotním stavu pilota Carlose Sainze, který byl nucen vynechat předchozí závod v Džiddě a byl nahrazen nováčkem Bearmanem, jenž předvedl úctyhodný výkon.

Carlos Sainz v pátek ráno odstoupil ze závodního víkendu v Saúdské Arábii poté, kdy bylo dvojnásobnému vítězi závodu diagnostikován zánět slepého střeva a musel podstoupit operaci. Na jeho místo nastoupil 18letý rezervní jezdec Ferrari Oliver Bearman, který svým fantastickým výkonem náhradníka si zajistil obdiv a v závodě obsadil 7. místo, což mnohé fanoušky šokovalo, včetně bývalého šéfa Haasu Günthera Steinera nebo také Charlese Leclerca. Díky této jízdě Brit ukázal, že má všechny předpoklady se stát budoucí hvězdou formule 1.

Před Velkou cenou Austrálie však italská stáj potvrdila, že Sainz se pravděpodobně vrátí do kokpitu monopostu Ferrari již právě na okruhu Albert Park. Bearman bude v Melbourne jako rezervní jezdec vedle svých povinností ve formuli 2, kde závodí s týmem Prema.

„Očekává se, že se Carlos Sainz vrátí do vozu, protože musel vynechat Saúdskou Arábii kvůli zánětu slepého střeva,“ napsal tým v prohlášení před závodním víkendem. „S týmovým kolegou Charlesem Leclercem budou s největší pravděpodobností bojovat o přední příčky ve startovním poli, stejně jako tomu bylo v minulých závodních víkendech.“

Šéf týmu Fred Vasseur mezitím předpověděl, že Ferrari bude na australském okruhu dostatečně rychlé, aby se pohybovalo na předních příčkách a bylo, podle slov francouzského šéfa, vepředu. Právě Ferrari se stalo zatím hlavním vyzyvatelem Red Bullu v úvodní části sezóny 2024, kdy se Sainz na Velké ceně Bahrajnu umístil na třetí příčce za vedoucím Maxem Verstappenem a jeho týmovým kolegou Sergiem Pérezem. V Saúdské Arábii příčku za vedoucím Red Bullem obsadil Charles Leclerc.

„Trať Albert Park je mezi jezdci oblíbená a Ferrari se na ní vždy těšilo velké podpoře,“ řekl Vasseur. „Očekáváme, že na této trati, která by mohla vytvořit podobné pořadí jako v Džiddě, budeme v popředí dění na trati. Hodláme zaujmout agresivním přístupem s cílem vyvinout tlak na vedoucí Red Bull, který vyhrál ona dva první závody sezóny.“

Pokud nevzniknou žádné komplikace nebude muset rezervní Bearman nastoupit, což by mu pomohlo nastartovat svůj boj v šampionátu F2, kde momentálně má na kontě nula bodů, poté, co nedokázal bodovat v Bahrajnu a v Džiddě nenastoupil do závodu kvůli debutu ve Ferrari, kde získat 6 bodů a nachází se na 10. místě v Poháru jezdců formule 1.

Sdílejte na:
Zavřít