V Austrálii se pojede, říkají organizátoři

V Austrálii se pojede, říkají organizátoři

GP Austrálie by se měla konat dle plánů, dnes to potvrdila společnost Australian Grand Prix Corporation (AGPC), která závod organizuje. Týmy by neměly mít problém do Austrálie odcestovat.

COVID-19, nový typ koronaviru, který nakazil přes 80 tisíc lidí a zhruba 3 tisíce usmrtil, se nadále šíří. Aby se tomu zabránilo, omezuje se zejména letecká doprava.

Některé týmy Formule 1 měly obavy, že by se do Austrálie nemusely dostat včas. Strach panoval zejména u italských týmů (Ferrari a AlphaTauri). Jak se zdá, obavy nejsou na místě.

Dnes bylo potvrzeno, že pro cestující z Jižní Korey a Itálie v Austrálii neplatí stejná omezení jako pro cestující z Číny a Íránu, kteří musí být po příletu do země dva týdny v karanténě. Italští zaměstnanci se tak nemusí po příletu do Melbourne obávat.

„Epicentra nákazy v Itálii a v Severní Koreji byla lokalizována a jsou pod kontrolou, není tedy důvod na cestující uvalovat karanténu,“ prozradil australský ministr zdravotnictví Brendan Murphy.

Přípravy trati v Albert Park jdou do finále, se zelenou ze strany ministerstva zdravotnictví se tak nemusíme obávat, že by se GP Austrálie zrušila. Dnes to potvrdila i Australian Grand Prix Corporation, která závod organizuje.

„Máme zelenou a můžeme se tak připravit na 25. australskou Grand Prix, která se bude konat příští týden,“ prozradil ředitel korporace Andrew Westacott.

„S přípravami se blížíme do konce, v nejbližších dnech přijedou zaměstnanci a vyloží se vybavení týmů. Ve čtvrtek 12. března okruh otevřeme veřejnosti. Zdraví a bezpečí všech zúčastněných je pro nás klíčové.“

„Naše korporace je v úzkém spojení s jednotlivými zdravotnickými orgány. Situaci okolo nákazy budeme nadále monitorovat.“

„V tuhle chvíli nic nenaznačuje tomu, že by se měly omezovat letecké spoje, týmy a jejich zaměstnanci by se tak měli dopravit včas. Vedení F1 opakovaně oznámilo, že se GP Austrálie pojede a my už se těšíme, až všechny v Melbourne přivítáme.“

Zatímco sezóna F1 s největší pravděpodobností odstartuje dle plánů, MotoGP si na svůj úvodní závod roku ještě chvíli počká. Včera byla odsunuta na neurčito GP Kataru, která se měla konat tuto neděli, a dnes i druhý závod sezóny, který se měl konat v Thajsku. Sezóna by tak měla začít až 5. dubna v USA na okruhu COTA.

Sdílejte na:
Zavřít