Verstappen očekává, že změny v Melbourne přinesou rozdíl

Verstappen očekává, že změny v Melbourne přinesou rozdíl

Obhájce titulu mistra světa Max Verstappen očekává, že změny na okruhu v Albert Parku udělají docela velký rozdíl tento víkend. Trať prošla od posledního závodu v roce 2019 několika úpravami – řada zatáček byla rozšířena, aby se podpořilo předjíždění.

Kromě toho byla odstraněna pomalá šikana, kterou dříve tvořily zatáčky 9 a 10, čímž vznikla další DRS zóna, které by měla pomoci k předjíždění.

Max Verstappen, jenž má na svém kontě jedno pódiové umístění v Austrálii, vstupuje do tohoto víkendu jako poslední vítěz závodu po triumfu nad Charlesem Leclercem v Saúdské Arábii.

Holanďan doufá, že piloti budou moci v neděli předjíždět ještě více díky nové podobě trati.

„Opravdu se těším, až budu znova závodit v Austrálii, už je to nějaký čas. Vždycky je tam také skvělá atmosféra. Bude zajímavé sledovat úpravy tratě, myslím, že udělají docela velký rozdíl, zejména v zatáčce číslo 6, kde došlo k nejvýraznější změně,“ uvedl Max Verstappen.

„Nyní by mělo být více příležitostí k předjíždění, což je vždy pozitivní. Bude zajímavé sledovat, jak si povede monopost v Austrálii, trať může být někdy dost prašná. Doufám, že budeme mít další hladký víkend jako tým, tak uvidíme, co se stane v neděli,“ dodal nizozemský pilot.

Red Bull vyhrál v Austrálii pouze jednou, konkrétně zásluhou Sebastiana Vettela v roce 2011.

Sdílejte na:
Zavřít