F1 se připravuje na možnost zrušené kvalifikace

F1 se připravuje na možnost zrušené kvalifikace

Na sobotu jsou ve Štýrsku předpovídány vydatné deště, které by mohly ovlivnit závodní program. Vedení F1 se připravuje na možnost, že by se kvalifikace zrušila a startovní rošt by se seřadil dle výsledků z druhého tréninku.

Na Red Bull Ring se ženou prudké přívalové deště. Pokud bude trať sjízdná, pojede se sobotní program podle původního plánu. V případě, že se trať zaplaví, sáhne formule 1 k jinému řešení.

Týmy o případné změně formátu kvalifikace diskutovaly ve čtvrtek večer. Pokud se v sobotu nepojede, bude prioritou odjet kvalifikaci v neděli dopoledne. Jestliže se podmínky nezlepší ani v závodní den, může o startovním roštu rozhodnout druhý páteční trénink.

Páteční tréninky mnohé překvapily. Jejich průběh byl odlišný od těch, které se jely minulý týden. Lewis Hamilton se trápil a na Valtteriho Bottase ztratil 0,6 sekundy a skončil až šestý. Nejrychlejším jezdcem druhého tréninku byl Max Verstappen, který cílí na výhru v závodě.

Týmy musely přizpůsobit svůj program. Ve druhém tréninku byla potřeba absolvovat kvalifikační simulace, které se v krajním případě stanou jedinými ostrými pokusy.

Šéf McLarenu Andeas Seidl uvedl, že hrozba zrušené kvalifikace týmům komplikuje přípravu.

„Dostali jsme informace od vedení závodu, které nás připravují na možnost zrušení kvalifikace,“ uvedl Seidl.

„Nevíme, co se stane – zda se kvalifikace pojede, nebo zda bude kvůli počasí zrušená a o postavení na roštu rozhodne druhý trénink. S tím musíme v pátek počítat a musíme se s tím poprat.“

Sdílejte na:
Zavřít