F1 mění pravidla pro zkrácené závody po fiasku ve Spa

F1 mění pravidla pro zkrácené závody po fiasku ve Spa

Královna motorsportu v reakci na loňské fiasko při Velké ceně Belgie upravila pravidla pro zkrácené závody. Přetrvávající déšť minulý rok způsobil, že se ve Spa neodjelo ani jedno závodní kolo.

Nicméně se za safety carem se odjela 3 kola a splnily se tak minimální podmínky, aby se mohl závod klasifikovat. Výsledky se braly podle pořadí po prvním kole a jezdci získali pouze poloviční body oproti normální klasifikaci.

Situace byla široce kritizována a bylo uznáno, že se musí provést změny, aby se podobná situace neopakovala v budoucnosti.

Na pondělním zasedání Komise F1 bylo dohodnuto, že se v budoucnu musí absolvovat dvě závodní kola pod zelenou vlajkou bez safety caru nebo virtuálního safety caru. Zároveň se změnil bodovací systém pro zkrácené závody.

Pro závody, kde bylo odjeto více než 2 kola a méně než  25 procenty plánované závodní vzdálenosti, se budou udělovat body pouze prvním pěti jezdcům v pořadí 6, 4, 3, 2 a 1.

Pro závody, kde bylo odjeto mezi 50 procenty, ale méně než 75 procenty plánované závodní vzdálenosti, se budou udělovat body klasicky prvním deseti jezdcům v pořadí 19, 14, 12, 9, 8, 6, 5, 3, 2 a 1.

Sdílejte na:
Zavřít