De Vries je frustrovaný, že je stále ve F2

De Vries je frustrovaný, že je stále ve F2

Junior McLarenu není nadšený z vývoje kariéry při pohledu na jeho soupeře, které angažovali týmy F1.

Nycku de Vriesovi se těžce sleduje, že jeho kolegové z Formule 2 již získali angažmá ve Formuli 1, zatímco on se musí spokojit s dalším rokem ve tomto šampionátu. „Znám 70 procent dnešních pilotů Formule 1 z juniorských sérií. Vyrůstali jsme spolu a samozřejmě, že je někdy frustrující, když vidíte, že oni tam už jsou a já ne,“ řekl pro nizozemský Het Friesch Dagblad, přičemž měl na mysli George Russella, který bude oblékat overal Williamsu, Alexandera Albona, jehož angažovalo Toro Rosso a nováčka u McLarenu Landa Norrise.

Nicméně i 23letý závodník bude součástí cirkusu F1, neboť zůstává nadále vývojovým jezdcem stáje z Wokingu. Ale svého snu se jednou posadit do kokpitu královny motorismu se nevzdává.

„Doposud to nevyšlo, ale moje víra v to, že jednoho dne budu moci ve Formuli 1 bojovat, nebyla v žádném případě narušena. Jakmile člověk tuto víru ztratí, měl by radši skončit.“

Nizozemec připomíná, že posledních sedm šampionů je nyní stálými piloty ve F1. Štve jej, že přes lepší výsledky v porovnání s ostatními jezdci musí ještě čekat.

„Nechci znít arogantně, ale Norris a Albon opravdu lepší než já nebyli. Norris vyhrál jen jeden závod a Albon získal jen čtyři vítězství. Já byl první třikrát,“ porovnává rodák ze Sneeku. Avšak do role favorita se nechce stavit: „Měl bych být favorit? Naučil jsem se nebýt ukvapený.“

Sdílejte na:
Zavřít