Carlos Sainz popírá zprávu, že odmítl nabídku od Audi

Carlos Sainz popírá zprávu, že odmítl nabídku od Audi

Carlos Sainz během rozhovorů před Velkou cenou Miami vyvrátil spekulace o tom, že měl údajně odmítnout velmi lukrativní nabídku od Audi. Španěl o své budoucnosti ještě nerozhodl a zvažuje všechny nabídky.

Ferrari se rozhodlo pro sezónu 2025 a dále obměnit svou jezdeckou sestavu. Místo Carlose Sainze přijde do italské stáje sedminásobný šampion Lewis Hamilton. Španělský jezdec tak hledá své další působiště.

Sainz byl často spojován s Mercedesem i Red Bullem. Helmut Marko však prozradil, že má španělský jezdec na stole velmi lukrativní nabídku od Audi. Německá značka se do formule 1 poprvé zapojí v roce 2026, kdy dokončí úplné převzetí týmu Sauber. Stane se tak v roce, kdy budou zavedeny zcela nové technické předpisy.

Zatímco se v paddocku hovořilo o tom, že německá značka o Sainze velmi usiluje a je jejich možností číslo jedna, tak španělská média publikovala informaci, že jezdec Ferrari ve stanoveném termínu nereagoval na nabídku od Audi.

Během mediálních aktivit padlo několik otázek i na tohle téma. Sainz se však proti spekulacím ohledně údajného odmítnutí nabídky od Audi jasně ohradil: „Ne, není to pravda. Není na tom nic pravdivého, více to komentovat nebudu.“

Vítěz tří velkých cen formule 1 přiznal, že není rozhodnutý, zda se dlouhodobě upíše Audi, ale připustil, že očekává, že se značka stane konkurenceschopnou. Podíl na těchto domněnkách má částečně i jeho otec, který s německou automobilkou dlouhodobě spolupracuje.

„Můj táta o Audi vždycky říká jen dobré věci. Hlavně o jejich projektu a o tom, jak je přesvědčen, že se Audi ve formuli 1 dostane na vrchol. Ale v mém rozhodování a ve všem ostatním hraje roli mnohem více faktorů. Opravdu doufám, že Audi v budoucnu bude moci bojovat o vítězství, přeji jim to nejlepší, ať už budu součástí nebo ne,“ popsal Carlos Sainz.

Sauber již zkraje týdne podepsal německého závodníka Nica Hülkenberga, který by měl být součástí Audi. „Pro ně i pro Nica to dává naprostý smysl, a myslím si, že je to skvělý jezdec. Je to pro tým skvělý podpis, ke kterému jim gratuluji, Nico si v Haasu vede skvěle.“

Jak to ale vypadá se Sainzem? „Moje rozhodování trvá trochu déle, než učiním konkrétní rozhodnutí, tak chci vidět všechny dostupné možnosti.“

Sdílejte na:
Zavřít