Brown vidí u McLarenu náznaky kvality Mercedesu

Brown vidí u McLarenu náznaky kvality Mercedesu

McLaren uvádí, že začíná vidět náznaky lepší kvality týmu. Kvalita by se měla blížit té od Mercedesu, který je v posledních letech dominantní.

Po velké restrukturalizaci týmu, která zahrnovala i příchod Andrease Seidela na pozici týmového šéfa, se tým současně usadil na 4. místě v Poháru konstruktérů.

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown pomohl ve Wokingu zrealizovat několik změn. Tyto změny se údajně vyplácí, projevují se na práci týmu. Výsledky práce ředitele povzbudily.

Na otázku, ve kterých oblastech týmu zaznamenal největší posun, Brown řekl: „Týmová práce. Když se podíváte na zimní testy, byl jsem velmi potěšen, že jsme byli 7 z 8 dní první na trati.

Když jsme měli problém, dokázali jsme se dostat zpět. Pitstopy máme velmi silné. Měli jsme zde i nějaká technická vylepšení, což je známkou týmové práce a soustředění. Je tady velmi pozitivní atmosféra.

Nejdůležitější poznatek pro mě je, že všichni plní svou roli, všichni jsou motivovaní a všichni spolu pracují velmi dobře. Proto můžete vidět dobré pitstopy a přípravy.“

„Tento typ výsledků je zásluhou týmové práce. Andreas přinesl jasnost do rolí, povinností a soustředění.

Podívejme se na Mercedes, který ovládá všechny závody. Jasně, mají větší rozpočet, ale také jsou dobře fungujícím závodním týmem. Vypadá to, že nemají špatné víkendy. Je to skvělý tým. To je přesně to, co začínám vidět i u nás a Andreas to dokáže udělat ještě lépe.“

S příchodem Seidela z důvodu zlepšení týmu a jmenováním Jamese Keye technickým ředitelem, Brown věří, že má vše potřebné.

„Z mojí pozice jsem spokojený, mám, co jsem chtěl a jsem spokojený,“ řekl. „Dosadil jsem všechny, které jsem chtěl dosadit. Necítím, že bych měl někoho druhého nejlepšího. Vše, co Andreas chce s týmem udělat je na něm a má mojí plnou podporu.“

Seidl vyjasnil, že nemá v plánu dělat s týmem velké změny, místo toho chce strávit čas pochopením silných a slabých stránek týmu.

„Je zřejmé, že ztrácíme 1,5 až 2 sekundy,“ řekl Seidl. „To znamená, že z naší perspektivy s rozpočtem, jaký máme a s infrastrukturou bychom si měli vést lépe. To je aktuální mise.

„Nejdříve musím pochopit celou organizaci. Poté si udělám obrázek o budoucnosti tohoto projektu.

Myslím, že je důležité získat regule pro rok 2021, jelikož to ovlivní nastavení týmu do budoucna.  Pro mě, spolu se Zakem, je důležité pracovat na této misi a určit si přistup v příštích letech.“

Sdílejte na:
Zavřít