Balíky úprav se začínají vyplácet, raduje se Sainz

Balíky úprav se začínají vyplácet, raduje se Sainz

Ve Wokingu můžou být po GP Rakouska spokojení, Lando Norris s Carlosem Sainzem domů odváží 12 bodů a britský mladík zajistil, že se McLaren stal opět nejlepším týmem ze zbytku pole.

Po skvělé kvalifikaci, která Norrise dovedla až na pátou startovní příčku, předvedl nadějný nováček úžasný start a chvíli dokonce bojoval o třetí pozici s Lewisem Hamiltonem. Nakonec se ale musel vzdát. Do cíle dojel šestý před Gaslym na Red Bullu.

Carlos Sainz byl v kvalifikaci penalizován a do závodu odstartoval z 19. pozice. Jeho úchvatná stíhací jízda mu na konci závodu přinesla 8. místo a nadílku v podobě 4 bodů. Španěl si tak mohl pojistit pozici nejlepšího jezdce ze zbytku pole v pořadí jezdců.

Za skvělými úspěchy z posledních závodů dle Carlose Sainze stojí balíček úprav, který začal tým z Wokingu nasazovat ve Španělsku. Od té doby byl McLaren ve třech z pěti závodů nejlepší ze zbytku pole.

McLaren se usadil na čtvrté pozici v poháru konstruktérů a s přehledem si ji stráží. V tuhle chvíli má na pátý Renault náskok 20 bodů. Carlos Sainz si práci týmu pochvaluje.

„Ve Španělsku jsme představili balík úprav, který se začíná vyplácet,“ nechal se slyšet Sainz. „V Monaku a v Kanadě to nebylo tolik vidět, nejspíš kvůli konfiguraci tratě.“

„Teď se to začalo vyplácet, lépe rozumíme autu a jsme každým víkendem rychlejší. Ve vysokých rychlostech se auto začíná chovat velmi dobře,“ řekl novinářům usměvavý Španěl, který si svou stíhací jízdu z chvostu pole užil.

Jeho týmový kolega si taktéž závod na úpatí rakouských Alp užil. Po startu ze čtvrtého místa svedl souboj s Lewisem Hamiltonem o pódiovou příčku. Starty dosud nebyly Britovou nejsilnější stránkou, ze svého výkonu má radost.

„První kolo bylo nejlepší, podařilo se mi dostat se na třetí místo,“ radoval se ze skvělého úvodu závodu 19letý Brit. „Je to škoda, že se mi nepodařilo zůstat před Lewisem. Na rovinkách byl rychlejší, což je velmi frustrující!“

„Kromě toho jsme v prvním kole odvedli dobrou práci. Poté to bylo z většiny o kontrole závodu, museli jsme předjet Alfy, věřili jsme si, že máme dobré tempo, zvládli jsme šetřit pneumatiky, a nakonec dojet až do cíle.“

„Ve všech oblastech se nám dařilo, od pit stopů přes rychlost až po spolehlivost. Chlapi odvedli dobrou práci a musíme v ní pokračovat, pokud chceme zůstat před těmi, kteří se občas zdají, že mají rychlejší auta,“ zakončil Lando Norris, který se mimo jiné stal velmi oblíbeným Instagramovým bavičem.

McLaren má v tuhle chvíli na kontě 52 bodů, což je o pouhých 10 méně, než dokázal posbírat za celou loňskou sezónu. Wokingská stáj má dobře nakročeno k nejlepšímu výsledku od sezóny 2013.

Sdílejte na:
Zavřít