Gasly potřebuje restart Ctrl+Alt+Del, říká Horner

Gasly potřebuje restart Ctrl+Alt+Del, říká Horner

Pierre Gasly potřebuje mentální restart Ctrl+Alt+Del, pokud chce zachránit svoji letošní sezónu, odhaduje šéf Red Bullu Christian Horner.

Francouzský jezdec zažil krušný vstup do letošní sezóny a jeho bída pokračovala i během Velké ceny Rakouska, kdy mu Max Verstappen, jeho týmový kolega, nadělil kolo.

Red Bull zatím zůstává oddaný mladému jezdci, přestože se objevují spekulace, že pokud se jeho výkony nezlepší, mohl by jej od roku 2020 nahradit Daniil Kvjat.

Nicméně Horner ujasnil, že Gasly musí udělat tlustou čáru za tím, co se letos stalo a že v příštím závodě musí začít od znovu, pokud chce letošní sezónu zvrátit.

Na otázku, jaké obavy měl ze zaostávání Gaslyho, Horner řekl: „Myslím, že Pierre zažívá krušné časy a my se snažíme mu pomoct. Myslím, že jen potřebuje restart.“

 

„Víme, čeho je schopný a myslím, že nějak musíme udělat restart ‚Ctrl+Alt+Del‘ v jeho hlavě a znovu ho nastartovat.

Je rychlý jezdec a myslím, že problém je v tom, že Max předvádí každý víkend dobrý výkon a na Pierra je tak vyvíjen větší tlak.

Pořád za ním ale stojíme, věříme v něj a poskytneme mu plnou podporu, aby byl schopen využít svůj talent, který víme, že má.“

Horner dal najevo, že s Gaslyho vozem nebylo během VC Rakouska nic špatně, což by vysvětlovalo Gaslyho pomalé tempo. Dal také najevo, že Gasly nebude nahrazen.

„Neexistuje důvod Pierra měnit,“ řekl Horner. „Je to náš jezdec, budeme s ním pracovat a budeme se z něj snažit dostat to nejlepší.

Zažívá krušné období, my ale uděláme vše pro to, aby se z toho dostal.“

Sdílejte na:
Zavřít