Audi je ochotná dát šanci Bottasovi před Sainzem

Audi je ochotná dát šanci Bottasovi před Sainzem

Audi, která vstoupí do F1 s týmem Sauber, je ochotná kvůli potřebě dlouhodobého závazku dát šanci Valtterimu Bottasovi. Carlosovi Sainzovi se šance pro vstup do týmu zmenšují, což je začiněno dlouhým váháním.

Vzhledem k tomu, že volné sedačky pro rok 2025 se nacházejí pouze v týmech ve středu pole a že do pozornosti se dostávají také spekulace, kde se usadí dosavadní piloti, kteří nemají podepsáno na budoucí sezónu, vzniká zde také konflikt mezi jezdci, kteří požadují flexibilitu, a týmy, které touží po dlouhodobém závazku.

Carlos Sainz se stal blokujícím pilotem, který brzdí celý trh s jezdci, přičemž je ale známé, že mezi rozhodující týmy patří Sauber/Audi a Williams. Španěl je na trhu s dalšími piloty mezi které patří Esteban Ocon a Valtteri Bottas, kteří se ucházejí o volná místa v Audi, Williamsu, Alpine či Haasu. Bottasův týmový kolega Kuan-Jü Čou také doufá, že Sainzovo konečné rozhodnutí by pro něj mohlo uvolnit místo, i přesto, že se zdá, že čínský jezdec je jeden z pilotů, který pro příští sezónu nezíská sedačku v F1.

Sainzovo váhání je způsobeno tím, že žádná ze tří možností nevypadá příliš atraktivně, protože přechází z týmu Ferrari, a tím, že chce flexibilitu, aby mohl mít stále otevřenou možnost v průběhu let, přejít do lepšího závodního týmu. Podobnou taktiku využívá mnoho jezdců vzhledem k blížícím se novým pravidlům o motorech, které přijdou v platnost v roce 2026. Ale vzhledem k tomu, že Audi, Williams a Alpine hledají věrnost a dlouhodobý závazek, začínají být více jako Sainz atraktivnější piloti, kteří jsou ochotní tyto dva požadavky okamžitě zaručit a splnit.

Pro Audi je toto dlouhodobé partnerství ještě důležitější, protože ví, že jejich pohonné jednotky nemusí být ihned ty nejrychlejší a nejvýkonnější, tudíž hledají piloty, kteří budou ze začátku trpěliví a schopni se na vývoji podílet, přičemž tento závazek jim přislíbil Nico Hülkenberg.

„Kdyby byla situace pro všechny jednoduchá, uzavřeli bychom trh s jezdci už v únoru,“ řekl zástupce týmu Sauber Alessandro Alunni Bravi. „Ze strany jezdců by každý rád viděl dopředu, jak se týmům bude dařit v roce 2026, přičemž týmy se snaží zajistit si dlouhodobou stabilitu včetně žádných výměn v jezdecké sestavě.“

„Vždy jsme si říkali, že chceme v roce 2025 startovat se sestavou jezdců, kterou nechceme měnit po jednom roce. Tato zásada je pro nás velmi důležitá.“

„Dali jsme na stůl, kdo jsme, kde chceme být a co pro to děláme, abychom tohoto cíle dosáhli. S tím, kdo pro nás podepíše, nás bude čekat dlouhá společná cesta. Tato cesta bude obsahovat vzestupy i pády, zejména v prvním období, ale nikdo by neměl podceňovat vliv, který bude Audi mít ve formuli1 v roce 2026,“ dodává Bravi.

Sdílejte na:
Zavřít