Vstup Audi do formule 1 je jistý, tvrdí Sauber

Vstup Audi do formule 1 je jistý, tvrdí Sauber

Šéfové Sauberu zdůraznili, že německý výrobce Audi je i nadále plně zavázán formuli 1 a jeho nástup v roce 2026 je jistý. Své přípravy však neprezentuje veřejně a to vede ke spekulacím o jeho budoucnosti.

Německý výrobce Audi loni oznámil, že se dohodl na převzetí týmu Sauber, aby mohl v roce 2026 oficiálně vstoupit jako tovární tým formule 1. Od té doby se ovšem společnost vyhýbá záři reflektorů a o svém progresu v tomto plánu nijak neinformuje. Takový přístup vede ke spekulacím, zda Audi svůj plán myslí opravdu vážně.

Začátkem letošního roku se objevily spekulace o tom, že Audi je pozadu ve vývoji své pohonné jednotky. Později se v německých mediích dokonce objevila informace, že výrobce chce ze svých plánů na vstup do formule 1 ustoupit.

Tyto řeči důrazně popřel stávající šéf stáje Alfa Romeo Alessandro Alunni Bravi, který podotkl, že Audi má dobrý důvod, proč se držet s informacemi zpátky. „Audi je formuli 1 silně zavázána a samozřejmě společně se Sauberem tento závazek vychází z rozhodnutí představenstva Audi, ale také poradního sboru Audi a dozorčí rady Audi/Volkswagen. Takže jde o skupinové rozhodnutí, ten závazek tam je.“ dodal.

„Důvod, proč komunikace vázne, je jednoduchý. Jsme tým Alfa Romeo F1. Takže až do konce roku máme určitá omezení v komunikaci o týmu, o budoucnosti, o angažmá Audi, a plně za to Alfu Romeo respektujeme. Nechceme vydávat žádná prohlášení ani informace, které se netýkají výhradně závodů nebo šampionátu. Jak jsem řekl, máme určitý závazek.“ zdůvodnil Bravi.

Přestože se úplné převzetí Sauberu ze strany Audi plánuje postupně a bude dokončeno až v roce 2026, Bravi popřel, že by v týmu panovala jakákoliv nejistota ohledně investičních plánů do doby, než se německá společnost ujme vedení. „Usilovně pracujeme na rozvoji struktury týmu. Máme připravený silný náborový plán. Jedním z nových členů je James Key (nový technický ředitel – pozn. red.), ale každý týden jmenujeme někoho nového. Nejde o zapojení Audi do financování týmu nebo zachování tohoto vývojového procesu. Máme dva vlastníky, víte, dva společníky. Existuje systém v jednotlivých fázích transakce, která bude plně dokončena před sezónou 2026. V investičním plánu nadále pokračujeme v souladu s tímto dohodnutým systémem.“

Sdílejte na:
Zavřít