Alonso nám může pomoci, říká Carlos Sainz

Alonso nám může pomoci, říká Carlos Sainz

Carlos Sainz potvrdil, že nemá problém s přenecháním své sedačky Fernandu Alonsovi během testů uprostřed sezóny. Věří, že zpětná vazba dvojnásobného mistra světa může zlepšit progres McLarenu.

Carlos Sainz se připojil k Mclarenu před letošní sezónou a společně s Landem Norrisem budou hájit barvy britské stáje. Fernando Alonso, který minulý rok odešel z Formule 1, zůstává nadále členem McLarenu. Tým minulý týden potvrdil, že Španěl bude asistovat při vývoji letošního vozu MCL34 i při vývoji monopostu pro sezónu 2020.

Dvojnásobný mistr světa se s největší pravděpodobností zúčastní některých sezónních testů, které se konají po GP Bahrajnu a GP Španělska.

„Myslím si, že mám dostatek zkušeností na to, abych se nezúčastnil některých testů během sezóny a přenechal sedačku Fernandovi. Nemám z toho takový strach. Je dobré mít zpětnou vazbu od Fernanda, který to může porovnat s loňským rokem,“ řekl Carlos Sainz.

Zároveň Sainz potvrdil, že diskutoval s Fernandem Alonsem během jeho návštěvy v průběhu předsezónních testů.

„Dívali jsme se na auta, sdíleli některé dojmy a snažili jsme se porovnat vyvážení auta s loňským monopostem. Hádám, že až si vyzkouší letošní vůz, bude pro mě těžké vyvodit důsledek, kde jsme teď a kde chceme být.“

„Já jsem s loňským autem odkroužil pouze sto kol a to není dost na srovnání, jestli jsme teď lepší nebo horší. Těžko říci, kolik odjel  minulý rok kol  – pět nebo šest tisíc? Bude to mít o dost jednodušší na porovnání,“ dodal Carlos Sainz.

Sdílejte na:
Zavřít