Závod v Mexiku vyhrál Max Verstappen a překonal rekord

Vítězem závodu na Autodromu bratří Rodríguezů se stal Max Verstappen, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil k radosti domácích fanoušků Sergio Pérez. Max Verstappen získal čtrnácté vítězství v sezóně a překonal rekord Michaela Schumachera a Sebastiana Vettela, kteří dokázali získat 13 vítězství během jedné sezóny.

Start se povedl Red Bullu Maxe Verstappena, Lewis Hamilton se dokázal dostat na druhou pozici. Naopak George Russell se propadl o dvě místa na pozici čtvrtou. Následně si Max Verstappen vybudoval 1,5 sekundový náskok na druhého Lewise Hamiltona.

Pierre Gasly se ve 14. kole pokusil předjet Lace Strolla, nicméně Francouz nedobrzdil a vytlačil Kanaďana z tratě. Následně nevrátil pozici zpátky a za tohle dostal pilot AlfaTauri penalizaci v podobě 5 sekund.

Jezcům Ferrari evidetně chybělo závodní tempo, protože pátý Carlos Sainz ztrácel ve 22. kole 19 sekund na prvního Maxe Verstappena. Šestý Charles Leclerc byl další 4 sekundy za svým týmovým kolegou.

Na konci 24. kola zajel třetí Sergio Pérez do boxů, měl pomalejší zastávku, nazul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na pozici šestou.

Na konci 25. kola zajel vedoucí Max Verstappen, obul žluté pneumatiky a vrátil se na pozici čtvrtou.

Jak se pozná, že Sergio Pérez někoho předjel? Celý okruh nadšeně poskakuje a skanduje „Checo“.

Ve 28. kole zamířil ke svým mechanikům Charles Leclerc, obul žluté pneumatiky a propadl se na dvanáctou pozici.

Ve 30. kole zajel do boxů Lewis Hamilton, obul bílou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici. Do vedení se dostal George Russell.

Na konci 34. kola byl v boxech George Russell, obul taktéž bílou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici. Do vedení se vrátil Max Verstappen.

V dalších kolech Mercedes diskutoval ohledně stavu tvrdých pneumatik, které byly sice trvalivé, ale i pomalejší.

První drama závodu nastalo až v 51. kole, kdy došlo ke kontaktu mezi Danielem Ricciardem a Júkim Cunodou. Japonec dojel do boxů, kde mechanici posoudili, že jeho monopost je poškozený až příliš a závod pro něj skončil. Daniel Ricciardo za to obdržel penalizaci v podobě 10 sekund.

Australan se po kolizici probral a dokázal se postupně dostat až na sedmou pozici. Stále ale potřeboval najet náskok 10 sekund, aby se dokázal udržet na bodech. Což se mu ve výsledku podařilo.

V 65. kole byl na chvíli aktivován virtuální safety car! Fernando Alonso v první zatáčce odstavil svůj monopost kvůli problému na pohonné jednotce.

V 70. kole zastavil v boxech George Russell, nasadil červené pneumatiky a pokusil se zajet nejrychlejší kolo závodu, což se mu následně podařilo.

Vítězem se stal Max Verstappen a získal 14. vítězství v sezóně!