Wolff: Sainzovo vítězství v Austrálii ukazuje lidskou sílu

Wolff: Sainzovo vítězství v Austrálii ukazuje lidskou sílu

Toto Wolff, šéf Mercedesu, řekl, že vítězství Carlose Sainze v Austrálii ukázalo, co dokáže lidská síla, a to v situaci, kdy pilot na konci sezóny svůj tým opustí. Španěl stále neví, kam jeho cesta povede.

Na začátku roku mnohé překvapil nečekaný podpis smlouvy Lewise Hamiltona s Ferrari, kde v roce 2025 nahradí Carlose Sainze. Ten se pro další sezónu ocitl bez angažmá a prozatím dokazuje, že do formule 1 patří.

V Bahrajnu se umístil na stupních vítězů, ale zdravotní komplikace v podobě operace slepého střeva způsobila, že nemohl odjet Velkou cenu Saúdské Arábie. Ohrožena byla i jeho účast v Austrálii. Přestože na začátku závodního víkendu v Albert Parku přiznal, že není v optimální kondici, zazářil a vyhrál.

Zatímco Mercedes prožil v Melbourne noční můru, šéf týmu Toto Wolff přiznal, že je za Carlose Sainze rád, a to samé platí i u jeho dlouholetého kamaráda a šéfa týmu Ferrari Frédérica Vasseura.

„V první řadě mám radost za Ferrari. Jsem šťastný za Freda. Zaslouží si to. Loni jsme spolu letěli a při letu z Dubaje do Melbourne mu ve Spojených arabských emirátech vyskočila plotýnka, nemohl sedět ani spát a v letadle stál 13 hodin. A pak měl jeden z jeho vozů nehodu a druhý skončil na čtvrté pozici. Vypadalo to katastrofálně. A Fred na sobě měl tlak celé Itálie, teď to byla první a druhá pozice.“

„A i když mě naše situace mrzí, zaslouží si to. A zaslouží si to i Ferrari. A zaslouží si to i Itálie. A Carlos si to zaslouží. Nejen po tom slepém střevě, ale také po tom, v jaké je situaci, že už vlastně s ním nepočítají. Je vidět, co dokáže lidská síla, když je to potřeba.“

Mercedes nyní posuzuje možnosti, které má k dispozici namísto Lewise Hamiltona. Mluví se o různých variantách, až překvapujících. Například o Maxovi Verstappenovi z Red Bullu a Fernandovi Alonsovi z Aston Martinu.

Carlos Sainz prozatím předvedl skvělé výkony, které ho jistě do tohoto hledáčku posunuly. Toto Wolff ale zopakoval, že tým si s tímto rozhodnutím chce dát čas. Na otázku, jaká jsou kritéria pro výběr ideálního kandidáta, odpověděl: „Ti, kteří jsou k dispozici nebo kteří by pro nás mohli být zajímaví, můžou hrát ve svůj prospěch.“

„Ať už jsou to ti velmi mladí, ať už jsou to ti velmi zralí v nejlepších letech, nebo Carlos. Je to těžká volba, protože to není tak, že by existovala kritéria pro jednoho a všechno by ukazovalo na druhého. Ale já musím splňovat kritéria. Takže chci udělat krok zpět a jen sledovat situaci. Protože někteří z těch kluků, které jste zmínil, mohou podepsat smlouvu s jinými týmy. Takže jen pozoruji. Chci se podívat na data.“

Carlos Sainz vtipně zareagoval na své vítězství slovy: „Pro příští rok jsem stále nezaměstnaný,“ čímž poukázal na to, že i on má otevřené možnosti. Není vyloučeno, že by se objevil i v Red Bullu, kterého byl součástí v minulosti jako junior a pilot týmu Toro Rosso.

Sdílejte na:
Zavřít