Wolff prozradil, jak vytušil Hamiltonův přesun do Ferrari

Wolff prozradil, jak vytušil Hamiltonův přesun do Ferrari

Šéf Mercedesu Toto Wolff prozradil, jak mu opožděná reakce Frédérica Vasseura naznačila, že Lewis Hamilton v příští sezóně zamíří do Ferrari. Wolff následně zareagoval na komentář Maxe Verstappena ke vztahu Mercedesu a Hamiltona v letošní sezóně.

Před začátkem sezóny bylo oznámeno, že Lewis Hamilton aktivoval klauzuli o rozvázání smlouvy s Mercedesem a dohodl se na přesunu do Ferrari, kde bude od sezóny 2025 tvořit jezdeckou dvojici s Charlesem Leclercem.

Toto Wolff přiznal, že ho tato zpráva nepřekvapila, ale zároveň připustil, že ho zaskočilo její načasování. Šéf Mercedesu potvrdil, že tento krok nijak nenarušil jeho vztah s Hamiltonem a obě strany se soustředí na to, aby spolupráci ukončily v pozitivním duchu.

„Myslím, že když se tato zpráva objevila, bylo jasné, že je to nová situace, s níž jsme v této fázi sezóny nepočítali, a že je to nová situace, na které musíme pracovat,“ řekl Wolff.

„Ale jak už bylo řečeno, byli jsme spolu, strávili jsme nějaký čas v továrně a na různých akcích a je to naprosto v pořádku jak po lidské stránce, tak i po stránce profesionální, máme před sebou celou sezónu. Chceme mít co nejkonkurenceschopnější vůz, oba jezdci mají příležitost dosáhnout co nejlepších výsledků a jak skvělé by bylo, kdybychom letos s Lewisem (Hamiltonem – pozn. red.) skončili na vrcholu a zažili jsme báječné časy a máme před sebou ještě 10 měsíců a všechno si to ponecháme,“ dodal šéf Mercedesu.

Šéf Ferrari Frédéric Vasseur prozradil, že telefonát Wolffovi, jeho dlouholetému příteli, byl stejně náročný jako ten, který musel absolvovat, když informoval Carlose Sainze o tom, že od příští sezóny už nebude pokračovat ve Ferrari.

Wolff prozradil, že začal tušit, že by se něco mohlo dít ještě, než přišlo oficiální oznámení o přesunu Hamiltona do Ferrari, protože Vasseur nereagoval na jeho zprávu.

Na otázku, zda jeho francouzský protějšek odvedl dobrou práci při jejich telefonátu, rakouský rodák poznamenal: „Ne, neodvedl dobrou práci!“

„Jsme přátelé už dlouho a stejně tak víme, že jsme konkurenty na trati. A tak je to balancování, které není vždy snadné, protože máme povinnost a závazek podávat co nejlepší výkony v zájmu našeho týmu. A přesně to Fred (Vasseur – pozn. red.) v této situaci udělal. Rozumím tomu zdůvodnění. Samozřejmě není vždy jednoduché v tak dobrém vztahu poznat, jak se s tím vypořádat, ale nemá to žádné dopady nebo důsledky na vztah, který budu mít s Fredem. Když jsem Fredovi před dvěma dny poslal zprávu na WhatsAppu, neodpověděl mi, takže jsem to asi tušil. Ale potom, ne, Fred mi to neřekl, Lewis měl dojem, že mi to chtěl říct jako první,“ doplnil k celé situaci Wolff.

Max Verstappen naznačil, že oba týmy byly donuceny učinit předčasné prohlášení. Nizozemec předpovídá, že pro Hamiltona a Mercedes může být těžké zvládnout tuto situaci, protože je společně čeká rekordních 24 závodů. Šéf Mercedesu sice připouští, že nizozemský jezdec mohl mít zpočátku pravdu, ale tvrdí, že nyní se celá situace vyřešila a veškerá pozornost Mercedesu se soustředí na nadcházející sezónu.

„Morálka a dynamika v týmu, kterou jsme letos měli, byla přes zimu skvělá,“ odpověděl Wolff na otázku ohledně Verstappenových komentářů.

„Strávili jsme hodně času tím, že jsme se snažili podívat sami na sebe a říct si, co můžeme udělat lépe? A to, co vidíme, je organizace, která je opravdu nabuzená a chce bojovat a vyvíjet monopost, který je rychlejší, a přitom se držet našeho smýšlení a našich hodnot. A to je něco, čeho chceme letos dosáhnout. A možná bylo ze začátku trapné, jak to budeme dělat po zbytek sezóny. Ale teď už všechno zapadlo do sebe a vy víte, že je to jen soustředění na daný okamžik a další závod teprve přijde,“ doplnil Rakušan ke komentáři trojnásobného mistra světa.

Sdílejte na:
Zavřít