Wolff promluvil o vztahu s Vasseurem po přesunu Hamiltona

Wolff promluvil o vztahu s Vasseurem po přesunu Hamiltona

Toto Wolff odhalil drsnou povahu formule 1 poté, co šéf Ferrari a jeho blízký přítel Frédéric Vasseur získal pro sezónu 2025 jeho hvězdného jezdce Lewise Hamiltona. Promluvil o jejich vzájemném dlouholetém přátelství, které je spíše výjimkou v paddocku známém jako klub piraň.

Frédéric Vasseur uzavřel s Lewisem Hamiltonem možnou tříletou smlouvu jen několik měsíců poté, co Brit podepsal dvouleté prodloužení smlouvy s Toto Wolffem a Mercedesem.

Zatímco většina paddocku byla přesvědčena, že Hamilton ukončí kariéru jako jezdec Stříbrných šípů, nyní si to zřejmě rozmyslel a v roce 2025 se vydá na novou cestu. Wolffovi tak v Mercedesu vznikla díra, kterou musí zalepit, ale trvá na tom, že mezi ním a šéfem Ferrari Vasseurem po tomto přesunu nepanuje žádná zášť.

„Freda (Vasseura – pozn. red.) si velmi vážím, nejen jako šéfa závodního týmu, ale také jako dlouholetého přítele,“ řekl Wolff.

„Když se ujal své role ve Ferrari, bylo ale jasné, že musí pro Ferrari udělat to nejlepší, co umí, a využít k tomu každou příležitost. Takže vůči Fredovi (Vasseurovi – pozn. red.) nemám žádné špatné pocity, snaží se získat ty nejlepší zaměstnance, nejlepší jezdce. Takže to nemá na náš vztah žádný vliv. Je to tvrdá konkurence. Je to bezohledné prostředí. A stejně jako já se snažím odvádět co nejlepší výkony pro naši skupinu, on to bude dělat pro Ferrari,“ doplnil šéf Mercedesu o vztahu se svým protějškem z Ferrari.

Na otázku, zda po Hamiltonově přesunu mluvil s Vasseurem, Wolff odpověděl: „Ano, mnohokrát. Naše komunikace je koordinovaná a já s ním mluvím každý týden několikrát. A víte, je to trochu jako v ragby, dáme si navzájem do nosu, ale jsme schopni odejít ze hřiště a mít vzájemný respektující vztah.“

Právě tato vzájemná bojovnost by mohla přispět k tomu, že sezóna 2024 se může zařadit mezi ty nejlepší, jakých jsme v poslední době byli svědky. Vzhledem k tomu, že v roce 2023 spolu Mercedes a Ferrari na trati sváděli tak těsné boje, jsou skvěle připraveni pokračovat ve vzájemném souboji i v letošní sezóně, kdy budou oba týmy pronásledovat Red Bull a pokoušet se sesadit je z trůnu.

Sdílejte na:
Zavřít