Poučilo se Ferrari z přestupů mistrů světa v minulosti?

Poučilo se Ferrari z přestupů mistrů světa v minulosti?

Lewis Hamilton není prvním mistrem světa, který se převlékne do červené a pokusí se s Ferrari zvítězit. Přístup samotného Ferrari je však v tomto případě jiný. Snaží se kromě bývalého mistra světa zlákat i ostatní, kteří s ním pracovali.

Lewis Hamilton se stane dalším mistrem světa, který se pokusí přivést tým z Maranella zpět na vrchol. Pokusil se o to například i Sebastian Vettel, který předtím získal s Red Bullem čtyři po sobě jdoucí tituly. V roce 2015 přešel do Ferrari, čímž si splnil svůj sen závodit s italskou stájí. V červené získal čtrnáct vítězství, ale chyby na straně týmu i samotného Vettela způsobily, že nedokázal překonat dominanci Mercedesu a Hamiltona.

Když přešel do Ferrari německý pilot, rozhodl se věřit personálu, který již v týmu byl. Hamiltona však údajně doprovodí i několik ze zaměstnanců Mercedesu. Podle Formu1a.uno totiž naznačil, že do Maranella „nepřijde sám.“ Do Ferrari bude přecházet výkonnostní ředitel Loic Serra a s přestupem je spojován i Riccardo Musconi, šéf výkonnostního oddělení. Toto Wolff přiznal, že budoucnost Petera „Bona“ Bonningtona v týmu stále není jistá. Ferrari se snaží Hamiltonův přestup usnadnit a zaměstnanci Mercedesu prý u nich mají dveře otevřené.

Mít v týmu Hamiltona však pro Frédérica Vasseura znamená mít i nejlepší tým. „Myslím, že bychom měli říct, že pro Freda je to jakési vítězství, protože už několikrát loni říkal, že by rád měl Lewise. Řekl mi, že mít Lewise je něco, co ti pomůže mít i nejlepší inženýry. Pokud prý máš Lewise, je to jako dárková kartička s nejlepšími inženýry, takže to byl někdo, o koho se velmi snažil. A z tohoto úhlu pohledu je to i dobrá příležitost pro Ferrari,“ prohlásil italský novinář Roberto Chinchero.

Sdílejte na:
Zavřít