V Imole chtějí mít ohledně fanoušků jasno

V Imole chtějí mít ohledně fanoušků jasno

Organizátoři této víkendové Velké ceny Emilia Romagna říkají, že čekají na objasnění, zda bude divákům povolena účast na akci kvůli přísnějším omezením zavedeným v Itálii.

Formule 1 se vrací do Imoly po 14leté odmlce a pořadatelé dostali zelenou, aby každý den přivítali 13 000 diváků.

Italská vláda však v posledních týdnech zpřísnila opatření, aby zabránila šíření Covid-19.

V neděli bylo oznámeno, že bary a restaurace musí být zavřeny do 18:00, zatímco ostatní veřejná zařízení, například kina, tělocvičny a bazény – mají být zavřena.

Nová opatření zavedená od včerejšího dne (pondělí) rovněž doporučila lidem, aby se vyvarovali cestování, pokud je to možné, z jiných důvodů než z důvodu práce, studia, nebo jiných mimořádných událostí.

Několik regionů, i když ne v provincii Emilia Romagna, ve které se nachází Imola, zavedlo zákaz vycházení v noci.

Nová vyhláška, jak uvádí Associated Press, říká, že sportovní akce mohou pokračovat na venkovních místech „bez účasti fanoušků“.

Nejvyšší italská fotbalová liga, Serie A, měla dříve povoleno 1 000 fanoušků, kteří mohli navštěvovat utkání, ale toto povolení bylo nyní zrušeno s ohledem na nedělní oznámení.

Zvolené pneumatiky na tento víkend

Ve svém prohlášení pořadatelé závodu v Imole označili předpisy vydané italskou vládou za „příliš restriktivní“ a čekají na „jasnou a jednoznačnou“ odpověď úřadů.

Doufají, že úřady „uznají příležitost experimentovat s inovativním způsobem správy venkovních akcí se zajištěnou sociální distancí, která umožní pokračování ekonomických aktivit, které jinak podléhají zkáze.

Je třeba poznamenat, že po nedávném zpřísnění opatření na tribunách nebyly nikdy hlášeny žádné případy nákazy, a to ani při menších sportovních událostech se stejným mediálním významem, jako je mistrovství světa v cyklistice, které se konalo na závodní dráze v Imole.

Pokud bude Imole zakázáno přivítat fanoušky, nastává zde pravděpodobná varianta, že by diváci nebyli přítomni na akci formule 1 až do roku 2021.

Plán Istanbul Parku Velké ceny Turecka mít fanoušky byl nakonec zrušen. Taktéž pořadatelé Velké ceny Abú Zabí před několika měsíci potvrdili, že se jejich akce bude konat za zavřenými dveřmi.

Organizátoři v Bahrajnu, kteří mají na starosti dva závody, situaci nadále monitorují.

Sdílejte na:
Zavřít