Webber prozradil, že Ricciardo ignoroval jeho rady

Webber prozradil, že Ricciardo ignoroval jeho rady

Mark Webber prozradil, že se snažil svého krajana Daniela Ricciarda přemluvit, aby zůstal v Red Bullu, než se vždycky usmívající pilot rozhodl podepsat smlouvu v Renaultu. Australan na konci sezóny 2023 byl donucen si vzít přestávku v královně motorsportu a od návratu do F1 ho dělí jen několik dní.

Honey Badger, jak se občas australskému závodníkovi přezdívá, nahradí Nycka de Vriese v AlphaTauri od VC Maďarska. Za volantem monopostu sesterské stáje Red Bullu se představí poprvé od sezóny 2013 než přestoupil do rakouská stáje, kde nahradil Marka Webbera. Po čtyřletém období u Red Bullu se rozhodl změnit tým a zamířil do Renaultu a následně do McLarenu, kde byl pro letošní sezónu vyplacen. Daniel Ricciardo prožil od odchodu od červených býků bouřlivé období a Mark Webber nyní prozradil, že před lety dnes již 34letému jezdci odchod z Red Bullu nedoporučoval.

„Chtěl jsem, aby zůstal v Red Bullu,“ uvedl Mark Webber v ITV. „Myslím, že ví, že jsem ho před lety snažil přemluvit, aby tam zůstal. Ale samozřejmě tehdy chtěl jít do Renaultu a pak šel do McLarenu. Měl rok volna a teď je zpátky. Stopky nikdy nelžou, buď ten tlak vyvíjíte nebo jste pod tlakem.“

„Takže teď je zpátky na startovním roštu a samozřejmě musí hodně rychle nastoupit proti Júkimu Cunodovi a doufejme, že se mu podaří předvést dobrý výkon,“ dodal Mark Webber.

Martin Brundle má podobný názor

Podobně jako Mark Webber se vyjádřil i expert Sky Sports a bývalý jezdec formule 1 Martin Brundle.

„Jsem opravdu rád, že ho vidím zpátky, ale moje upřímná reakce byla: Páni, Daniel (Ricciardo – pozn. red.) to udělá, že? Překvapilo mě to. Daniel vždycky mluvil o tom, že ztratil svůj magický trik a že potřebuje získat zpět svůj entuziasmus, a tak jsem si nemyslel, že to vezme (nabídku v AlphaTauri – pozn. red.) pokud s tím nebude spojena smlouva typu, ty uděláš tohle a pak my uděláme tohle,“ řekl Martin Brundle.

„Jsem si jistý, že má za sebou šest měsíců práce na simulátoru a to, že nezávodil jako pilot formule 1 ho velmi zasáhlo. A tak plně chápu, že ho láká být jedním z dvaceti pilotů na startovním roštu. Můj převažující pocit je, že formule 1 je lepší, když je Daniel Ricciardo na startovním roštu, a nelíbilo se mi, že musel celý víkend postávat jinde. Pro Daniela je to obrovské riziko v pravděpodobně v nejpomalejším voze na startovním roštu.“

„Musí absolutně porazit Cunodu. Musí ho předstihnout v kvalifikaci a v závodech, to je naprosto samozřejmé očekávání. Možná se mu podaří překonat auto, pokud ho dokáže masivně překonat a dostat ho někam k top 10 a udržet se tam v závodě, pak to možná bude v tomto ohledu jeho spása,“ shrnul Martin Brundle očekávání, které jsou kladena na Daniela Ricciarda.

Britský komentátor se následně vyjádřil i o vyhozeném Nycku de Vriesovi.

„Nemá za sebou ani půl sezóny, a to v autě, které je zcela jasně obtížné – jeho týmový kolega je mnohem zkušenější. Vyšlo to Nyckovi dobře? Ne. Zcela jasně se podle mě do jeho jízdy v posledních závodech vkradlo zoufalství, docela hodně zoufalství.“

„Dostal se do několika potyček, ve kterých neměl být, a bylo opravdu smutné to sledovat, protože si myslím, že je lepší. Je mi ho líto, že neměl více času a větší podporu,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít