Vettel uvažoval o odchodu z F1 po smrtelné nehodě Huberta

Vettel uvažoval o odchodu z F1 po smrtelné nehodě Huberta

Sebastian Vettel se zůčastní závodního víkendu na okruhu v Imole, kde se v neděli pojede Velká cena Emilia-Romagna. Němec se účastní také tohoto víkendu ve spojitosti se vzpomínkovou akcí na Ayrtona Sennu a Rolanda Ratzenbergera, kteří zahynuli před 30 lety při nehodách právě na Imole.

Přestože se motorsport stal v posledních desetiletích mnohem bezpečnějším, stále je nebezpečný a dochází ojediněle k smrtelným nehodám. Vettel během své kariéry také několikrát čelil smrti. „Samozřejmě jsem si byl vědom nebezpečí, které v motorsportu hrozí,“ řekl Němec při pietní akci na Imole. „Ale během svého působení v F1 jsem si možné riziko smrti neuvědomoval. Pak tady máte nehodu s Julesem Bianchim, který za ni zaplatil životem. Vyvrátilo to spoustu věcí a naneštěstí to přispělo ke změnám, které zachránili spoustu životů. Velmi se toho změnilo.“

Vettel zvažoval odchod z formule 1 již dříve. Nikdy nezapomněl na onen víkend v roce 2015, kdy Bianchi přišel o život. Později ve Vettelově kariéře přišel o život také Anthoine Hubert. Francouz zemřel během závodu F2 na okruhu Spa-Francorchamps. „Vzpomínám si na telefonáty, kdy jsem mluvil se svou ženou a říkal si, jaký má smysl se vracet do auta,“ řekl.

„Nakonec jsem si ale řekl, že to miluji a rozhodl jsem se, že chci pokračovat v závodění,“ dodal. Německý pilot ukončil kariéru v roce 2022 a stále se mluví o jeho možném návratu ve spojitosti s F1, ale také kategorií vytrvalostních závodů. Na začátku dubna testoval v Aragonii s týmem Porsche Penske Motorsport hypercar Porsche 963. Později sám Vettel přiznal, že by se rád zúčastnil 24hodinového závodu v legendárním Le Mans.

Sdílejte na:
Zavřít