Vettel: Není fér srovnávat Micka s Michaelem

Vettel: Není fér srovnávat Micka s Michaelem

Sebastian Vettel si myslí, že „není fér“ srovnávat kariéru Micka Schumachera s tou od jeho otce Michaela. Vettel také řekl, že musí dostat čas na vývoj.

Uprostřed přesvědčení, že návrat Schumacherova jména by mohl znamenat udržení VC Německa v kalendáři F1, Vettel naléhal na opatrnost, aby se od jezdce F2 neočekávalo příliš mnoho příliš brzy.

„Myslím, že je stěžejní, aby dostal čas, který potřebuje,“ řekl jezdec Ferrari.

„Myslím, že je spravedlivé soudit ho a jeho závody, protože každý z nás byl souzen a bude souzen, ale není správné ho měřit a srovnávat příliš mnoho s jinými lidmi a jeho otcem.

Nemyslím si, že je to fér. Je to jiný čas, jiné závody.

Michael byl ten, kdo vydával obrovský humbuk, když jsme byli děti, a proto je jméno Schumacher v Německu díky němu sto procent známo.“

 

„Je zřejmé, že Mick je blízko ke vstupu do Formule 1 a jednoho dne se snad připojí, což bude pro Německo obrovská a silná podpora.

Kromě toho, navzdory jménu, je to skvělý chlap, je to milý kluk, takže si myslím, že pro něj máme všichni zkřížené prsty.“

Vettelovu víru, že Schumacher potřebuje prostor dozrát, podporuje německý pilot Nico Hülkenberg.

„Cítím a myslím si to samé, co řekl Seb,“ řekl. „Myslím, že potřebuje svůj čas, samozřejmě, aby také prošel svým vývojem, ale jsem si jist, že dostane svou šanci.

Pro Německo by to mohlo být další velké vzplanutí, které by motivovalo lidi se vrátit ke sledování Formule 1, takže by to mohlo hrát velkou roli a bylo by skvělé to vidět.“

Sdílejte na:
Zavřít