Verstappen rozdrtil konkurenci na domácím Red Bull Ringu

Verstappen rozdrtil konkurenci na domácím Red Bull Ringu

Osmý závod letošní sezóny vyhrál Max Verstappen, druhý skončil Lewis Hamilton a třetí se umístil Valtteri Bottas. Původní předpověď počasí naznačovala déšť, nicméně závod se odstartoval v nádherném slunečním počasí.

Start závodu si pohlídal Max Verstappen. Boj se následně rozhořel mezi Landem Norrisem a Sergiem Pérezem.

Z opakovaných záběrů se ukázalo, že došlo ke kolizi mezi Charlesem Leclercem a Pierrem Gaslym na rovince před třetí zatáčkou v prvním kole. Monačan si poškodil přední křídlo o levou zadní pneumatiku Francouze. Ve třetí zatáčce došlo ke kolizici, kterou zavinil Pierre Gasly v důsledku defektu. Bohužel Francouz musel následně odstoupit. Charles Leclerc musel po zmíněné kolizi do boxů a mechanici mu vyměnili přední křídlo. Propadl se na osmnáctou pozici.

V 10. kole se Sergio Pérez dostal před Landa Norrise. O kolo později kolem něho doslova proletěl Valtteri Bottas a pořadí vypadalo: Red Bull, Mercedes, Red Bull a Mercedes. Pak se na čele vyčkávalo, kdo jako první zajede do boxů.

George Russell se dokázal dostat až na osmou pozici, nicméně po technických problémech se propadl na předposlední pozici a přišel o naději, že skončí na bodované pozici, později odstoupil ze závodu.

Na konci 26. kola zajel do boxů Sergio Pérez, niméně zastávka byla až příliš dlouhá. O kolo později reagoval Valtteri Bottas a dokázal se pomocí overcutu dostat před Mexičana. Ve 29. kole byl u svých mechaniků Lewis Hamilton, o kolo později se v boxech objevil vedoucí závodu Max Verstappen a vrátil se na první pozici. Následně Lewis Hamilton ztrácel 5 sekund a dostal potvrzení, že na těchto pneumatikách pojede až do cíle.

Carlos Sainz odkroužil na středně tvrdých pneumatikách 41 kol, vyšla mu velmi dobře strategie a po zastávce v boxech se dokázal probojovat na šestou pozici.

V 55. kole se podruhé v boxech objevil Sergio Pérez a pokusil se zaútočit na nejrychlejší kolo závodu, které držel Lewis Hamilton. To se mu následně podařilo. Charles Leclerc se po nepovedeném úvodu závodu dokázal vrátit na bodované pozice, dokonce se probojoval na sedmou pozici.

V předposledním kole zajel do boxů Lewis Hamilton, aby zaútočil na bod za nejrychlejší kolo závodu a to se mu následně podařilo.

Jezdcem dne se stal Charles Leclerc.

Pořadí Jezdec Tým Počet kol Ztráta v cíli
1 Max Verstappen RED BULL 71 1:22:18.925
2 Lewis Hamilton MERCEDES 71 +35.743s
3 Valtteri Bottas MERCEDES 71 +46.907s
4 Sergio Perez RED BULL 71 +47.434s
5 Lando Norris MCLAREN 70 +1 kolo
6 Carlos Sainz FERRARI 70 +1 kolo
7 Charles Leclerc FERRARI 70 +1 kolo
8 Lance Stroll ASTON MARTIN 70 +1 kolo
9 Fernando Alonso ALPINE 70 +1 kolo
10 Júki Cunoda ALPHATAURI 70 +1 kolo
11 Kimi Räikkönen ALFA ROMEO 70 +1 kolo
12 Sebastian Vettel ASTON MARTIN 70 +1 kolo
13 Daniel Ricciardo MCLAREN 70 +1 kolo
14 Esteban Ocon ALPINE 70 +1 kolo
15 Antonio Giovinazzi ALFA ROMEO 70 +1 kolo
16 Mick Schumacher HAAS 69 +2 kola
17 Nicholas Latifi WILLIAMS 68 +3 kola
18 Nikita Mazepin HAAS 68 +3 kola
George Russell WILLIAMS 36 DNF
Pierre Gasly ALPHATAURI 1 DNF

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít