Vasseur: Piloti budou mít v týmu rovnocenné postavení

Vasseur: Piloti budou mít v týmu rovnocenné postavení

Nový ředitel stáje Ferrari, Frédéric Vasseur, potvrdil, že oba piloti týmu – Charles Leclerc a Carlos Sainz – budou mít v nadcházející sezóně 2023 rovnocenné postavení.

I přesto, že Charles Leclerc skončil na druhém místě v bitvě o mistrovský titul a Carlos Sainz „až“ na pátém, Vasseur uvedl, že se ve Ferrari nebude hrát na týmovou jedničku či dvojku.

Frédéric Vasseur nově úřaduje v roli šéfa italské stáje Ferrari, místo Mattia Binotta, který rezignoval ze své role.

„Myslím, že je to všude stejné. Máme dva velmi dobré jezdce, kteří jsou schopni dělat svou práci,“ řekl Vasseur.

„Budeme mít kapacitu poskytnout jim přesně stejný vůz, stejnou konstrukci, stejnou podporu. Je jasné, že cílem je vyhrát s Ferrari a pro Ferrari. Nebude to ve stylu pilot číslo jedna nebo číslo dvě, ale pokud v jedné fázi budeme muset zasáhnout, budu jednat – nezáleží na tom, jestli ve prospěch jednoho nebo druhého, ale pokud v jedné fázi sezóny budu muset něco udělat, udělám to.“

Ferrari skončilo v loňském roce druhé za Red Bullem a Vasseur zdůraznil, že tým se musí zaměřit na převálcování svého soupeře v roce 2023.

„Je to jasný cíl: když jste ve špičkovém týmu, nemůžete mít jiný cíl než vyhrát. Nemůžete začít sezónu a říkat, že jste spokojení s druhým místem, to by byl nedostatek ambicí. Máme vše, abychom odvedli dobrou práci, a cílem bude určitě vyhrát,“ uvedl šéf Ferrari, Frédéric Vasseur.

Monopost Ferrari pro novou sezónu 2023 bude představen 14. února.

Sdílejte na:
Zavřít