V uličkách Miami potvrdil dominanci Max Verstappen

Poklidný závod v Miami vyhrál Max Verstappen, který startoval z devátého místa. Druhý se umístil Sergio Pérez a na třetím místě skončil Fernando Alonso. Závod se obešel bez safety caru. Novinky, které nasadilo Ferrari, v závodě moc nefungovaly, protože jezdci italské stáje se trápili.

Start si pohlídal Sergio Pérez před Fernandem Alonsem a Carlosem Sainzem. První kolo proběhlo bez vážného incidentu.

Max Verstappen na začátku čtvrtého kola předvedl krásný manévr, kdy na hlavní rovince předjel zároveň Kevina Magnussena a Charlese Leclerca. Nizozemský pilot se tak posunul na šestou pozici. A následně se postupně probojoval přes ostatní jezdce.

To nešlo říci o Ferrari Charlese Leclerca, který byl stále zaseknutý za Kevinem Magnussenem na osmé pozici. Lewis Hamilton si nedokázal od startu polepšit a byl stále třináctý.

Ve 14. kole se Max Verstappen už dostal na třetí místo před Carlose Sainze, oproti svému týmovému kolegovi byl ale na tvrdých pneumatikách. Sergio Pérez totiž startoval na středně tvrdých. A o kolo později byl už druhý. Zároveň začaly taky první zastávky v boxech, kdy zastavovali jezdci ze středu pole.

Na začátku 18. kola zastavili v boxech George Russell a Charles Leclerc, oba nasadili tvrdé pneumatiky. O kolo později zamířil ke svým mechanikům Carlos Sainz, který obul bílou sadu pneumatik a pokusil se udělat undercut na Fernanda Alonsa. Fernando Alonso na to nereagoval a navíc Carlos Sainz dostal penalizaci v podobě 5 sekund za porušení rychlostního limitu při nájezdu do boxů

Na konci 20. kola zajel z vedoucí pozice Sergio Pérez, který nasadil bílou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici. Vedení převzal Max Verstappen.

Fernando Alonso zastavil až v 25. kole v boxech, obul tvrdou sadu pneumatik a vrátil se za Carlose Sainze. Se svým španělským kolegou si poradil ve 27. kole a jal se stíhat Estebana Ocona. Ani s Francouzem se Fernando Alonso moc nepáral a posunul se na třetí pozici za oba Red Bully.

Ve 33. kole provedl Mercedes týmovou režii a šestý Lewis Hamilton pustil před sebe George Russella. Mladý Brit za to poděkoval přes rádio. Týmová režie se vyplatila, protože George Russell předjel Carlose Sainze a dostal se na čtvrtou pozici.

Max Verstappen si postupně vybudovával náskok na druhého Sergia Péreze. Nizozemec ještě ani ve 43. kole nebyl v boxech, tam se ukázal až na konci 45. kola, obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na druhé místo za Sergia Peréze se ztrátou 1,5 sekundy. Rozdíl v pneumatikách byl 25 kol.

Na začátku 48. kola na hlavní rovince Max Verstappen předjel Sergia Péreze a vrátil se na první místo.

Lewis Hamilton v 55. kole se dokázal krásně dostat před Charlese Leclerca na šestou pozici.