V posledním závodě sezóny 2019 dominoval Hamilton

Závod v Abú Zabí vyhrál Lewis Hamilton, druhý skončil Max Verstappen a na třetím místě se umístil Charles Leclerc. Monačan ale bude vyšetřován po závodě kvůli rozdílnému množství paliva před startem – hrozí mu diskvalifikace.

Typické focení na konci sezóny. Příští rok neuvidíme Roberta Kubicu a Nica Hülkenberga.

Počasí na okruhu Yas Marina – teplota tratě 33°C a teplota vzduchu 27,6°C.

Ferrari mělo problém hned před závodem – komisaři odhalili, že Charles Leclerc měl v autě jiné množství paliva než italský tým uvedl. Nicméně tento vážný přestupek se bude řešit až po konci závodu – Monačan může být diskvalifikován…

Pirelli ukázalo předpokládané strategie.

Počty jednotlivých sad pneumatik, které měli piloti k dispozici.

Start byl velice poklidný, na prvních šesti místech se pořadí nezměnilo. Charles Leclerc předjel na nejdelší rovince Maxe Verstappena.

Pořadí po prvním kole: Hamilton, Leclerc, Verstappen, Vettel, Albon a Norris. Lewis Hamilton si postupně vybudovával náskok ve vedení.

Pierre Gasly v boxech – měnil přední křídlo.

Ředitelství závodů mělo technický problém s DRS – od 4. kola ho nemohli jezdci využívat.

Pořadí po 5. kole: Hamilton, Leclerc, Verstappen, Vettel, Albon, Norris.

Valtteri Bottas se postupně probojovával polem – v pátém kole byl už na třinácté pozici.

Pořadí se v 10. kole nezměnilo.

Charles Leclerc ohlásil svému týmu, že cítí vibrace při zatáčení.

Ve 12. kole povolalo Ferrari oba své jezdce do boxů, nicméně zastávka se nepovedla u Sebastiana Vettela. Oba piloti Ferrari nasadili nejtvrdší pneumatiky.

O kolo později stavěl Alexander Albon, obul tvrdé pneumatiky a vrátil se na sedmé místo za Sebastiana Vettela.

Systém DRS stále nebyl k dispozici.

Pořadí v 15. kole: Hamilton, Verstappen, Leclerc, Hülkenberg, Bottas a Vettel.

Carlos Sainz předjel Daniela Ricciardo, ale musel vrátit pozici Australanovi, protože byl mimo trať.

Za Nicem Hülkenbergem se vytvořil vláček jezdců – Valtteri Bottas, Sebastian Vettel a Alexander Albon. Všichni tito jezdci ztráceli 2 sekundy na kolo oproti vedoucímu Hamiltonovi.

Sebastian Vettel zkusil útok na Valtteriho Bottase, ale finský pilot odolal.

V 19. kole byl systém DRS obnovený a hned toho využil Valtteri Bottas, který předjel Nica Hülkenberga.

Pořadí ve 20. kole: Hamilton, Verstappen, Leclerc, Bottas, Vettel a Albon. V boxech stále nebyli Hamilton, Verstappen a Bottas.

Kontakt mezi Kubicou a Giovinazzim ve 24. kole. Incident byl vyšetřován a nakonec nikdo nedostal penalizaci.

Pořadí ve 25. kole se nezměnilo.
Na konci 26. kola zajel do boxů Max Verstappen a obul tvrdé pneumatiky. Nizozemec se vrátil na třetí místo.

O kolo později zajel ke svým mechanikům i Lewis Hamilton a nasadil taky nejtvrdší sadu pneumatik. Žádnou pozici neztratil.

Max Verstappen si stěžoval na problémy s bržděním motoru.

Ve 30. kole bylo pořadí: Hamilton, Leclerc, Verstappen, Bottas, Vettel a Albon. Na konci tohoto kola zajel do boxů finský pilot Mercedesu a obul tvrdé pneumatiky. Bottas se vrátil na šestou pozici.

Max Verstappen předjel Charlese Leclerca a posunul se na druhé místo. Monačan se pokusil o odvetu, ale Red Bull byl očividně v lepší formě než Ferrari.

Valtteri Bottas dostal povoleno použít speciální motorové módy.

Charles Leclerc na konci 38. kola v boxech, obul měkkou sadu a vrátil se na třetí místo. Ve stejném kole zajel i Sebastian Vettel, který se propadl na šestou pozici a nasadil středně tvrdou sadu pneumatik.

Bottas předjel Albona.

Pořadí ve 40. kole: Hamilton, Verstappen, Leclerc, Bottas, Albon a Vettel.
Jediné souboje probíhaly ve středu pole.

Daniil Kvjat předjel Nica Hülkenberga a dostal se na devátou pozici.

Lance Stroll skončil předčasně ve 48. kole.

Sebastian Vettel předjel Alexandera Albona v předposledním kole a posunul se na pátou pozici.

Vítězem VC Abú Zabí se stal Lewis Hamilton, druhý skončil Max Verstappen a třetí skončil Charles Leclerc. Monačan je ale vyšetřovaný kvůli množství paliva a hrozí mu diskvalifikace.

Na čtvrtém místě skončil Valtteri Bottas následovaný Sebastianem Vettelem. Šestý byl Alexander Albon. Sedmou pozici vyjel Sergio Pérez. Osmý se umístil Lando Norris. První desítku uzavřeli Daniil Kvjat a Carlos Sainz.

Sezóna 2019 skončila, konstruktérský titul obhájil Mercedes a Lewis Hamilton se stal šestinásobný mistr světa.

Nová sezóna odstartuje v pátek 13. března 2020 v Austrálii.