V pátek dopoledne byl v Monze nejrychlejší Leclerc

V pátek dopoledne byl v Monze nejrychlejší Leclerc

Mokrý první trénink v Monze rozhodl o nejrychlejším muži až na konci stanovených 90 minut. Domácí fanoušky potěšil již zpočátku závodního víkendu Charles Leclerc, který skončil před dvojicí jezdců McLarenu.

Na začátku tréninku jezdci chvilku vyčkávali, poté začali vyjíždět na mokrých nebo přechodných pneumatikách. Prvním byl na trati Romain Grosjean z Haasu.

První čas víkendu si po 20 minutách tréninku zapsal Lando Norris na McLarenu. 19letý Brit o víkendu závodí se speciální přilbou v designu připomínajícím Valentina Rossiho. Jezdci si na konci boxové uličky zkoušeli mokré starty, aby nebyli v neděli zaskočeni, pokud by se rozpršelo.

Kimi Räikkönen neustál jízdu na mokru a zabořil svou domácky zbarvenou Alfu Romeo do ochranné bariéry. Sice by mohl pokračovat, ale nevyhrabal se z kačírku. Na trati tak zavlály červené vlajky a trénink byl pozastaven.

Několik jezdců také skončilo v hodinách, mezi nimi byl mimo jiné i Carlos Sainz na McLarenu. Druhou červenou fázi tréninku způsobil Sergio Pérez, který rozbil svůj monopost Racing Point.

V první šikaně se roztočil Antonio Giovinazzi, kvůli kterému na trati prakticky zastavil Sebastian Vettel na Ferrari. Trať nebyla dostatečně široká ani pro Lewise Hamiltona, který si ji taktéž v první šikaně musel zkrátit. Několik minut do konce vedl průběžnou tabulku časů Valtteri Bottas před Lewisem Hamiltonem.

Prvními jezdci, kteří vyjeli na trať na suchých pneumatikách, byli oba závodníci Ferrari. Zpočátku nebyla trať dostatečně suchá, ztráceli tak na vedoucí Mercedesy okolo 4 až 5 sekund. Do čela se jako první na suché sadě pneumatik prodral Carlos Sainz.

Konec tréninku byl pouze o tom, kolik jezdců stihne zajet svůj čas na suché sadě pneumatik. První místo si pro sebe nakonec uzmul Charles Leclerc na Ferrari, který ve svém dojížděcím kole zdravil fanoušky na tribunách.

Druhé a třetí místo si vyhradili jezdci McLarenu, Carlos Sainz a Lando Norris. Čtvrtý byl lídr šampionátu Lewis Hamilton, pátý pak Alexander Albon. Do top 10 se dostali také: Daniil Kvjat, Max Verstappen, Sebastian Vettel, Valtteri Bottas a Pierre Gasly.

Sdílejte na:
Zavřít